Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326008 Wyświetlenia
  • 6 lat to i 1.2 htp pojeździ a nawet więcej. Moja w czerwcu skończy 5 lat i wszystko ok. Poza wspomnianą awarią rozrządu, która mnie nie ominęła auto jest :super: <!-- s:super: -->
    Nawet Mirek się ostatnio dziwił, że w środku tak cicho, zawiecha nie skrzypi ani nic 😄

  • Mam jeszcze pytanko bo słyszałem ze w tych motorkach coś było jeszcze nie tak z gniazdami zaworów ?
    Ze sie wypalały czy cus

    Powiem ze mam mieszane uczucie odnośnie zakupu autka z tym silnikiem 1.2 jak czytam o problemach z rozrządem i gniazdami zaworów a na większy 1.4 po prostu mnie nie stać hmm................

  • juz od 2004 roku nie ma problemu z rozrządem, co do gniazd to nie słyszałem.

  • Mam takie pytanie do posiadaczy skody Fabi najlepiej z motorem 1.2

    Jak wam sie spisują te autka
    Jak długo je już macie i czy kupiliście je nowe czy używane
    Co do tej pory z poważniejszych i droższych usterek sie wam przydarzyło

    I czy jesteście zadowoleni z autka

  • Ja jezdze Fabką 1.2 12V 64km Combii
    Spisuję się bardzo dobrze
    Mam ją od Listopada 2005 kupiłem ja nową w salonie
    Ja przez ponad 2 lata nic nie robiłem. Wiadomo olej klocki itd

  • Przejrzyj forum, w działach warsztatowych znajdziesz tematy o usterkach w tych silnikach itp.
    Jesli jesteś na kupnie fabki z takim silnikiem to sprecyzuj który rocznik wchodzi w grę i jaka moc silnika??

  • [quote="Zygus"]Przejrzyj forum, w działach warsztatowych znajdziesz tematy o usterkach w tych silnikach itp.
    Jesli jesteś na kupnie fabki z takim silnikiem to sprecyzuj który rocznik wchodzi w grę i jaka moc silnika??[/quote]

    A wiec tak myślę nad Fabia II wyprzedaż rocznika 2007 1.2/51KW wersja AMBIENTE cena 39300zł albo z 2008 1.2/44KW wersja [url=http://www.skoda-auto.pl/salon/cenniki/fabia/startfunjoy/F2HAK08080801A.pdf]START[/url] 34600zł

    Autko będę brał na raty na okres 7 lat dlatego chciałbym aby ta decyzja była maksymalnie przemyślana

    Ponieważ będę związany z autem przez minimum 7 lat

  • oj należy ci sie bura, po co zakładasz drugi temat a pytasz o to samo. Tak sie nie robi :mur: <!-- s:mur: -->

    Tematy polaczylem

  • [quote="Zygus"]oj należy ci sie bura, po co zakładasz drugi temat a pytasz o to samo. Tak sie nie robi :mur: <!-- s:mur: -->

    Tematy polaczylem[/quote]

    Sory nie bijcie :krzeslem: Jakos tak sie rozpędziłem i tak wyszło zresztą przez weekend trawiłem czy brać Fabie czy nie i bylem strasznie zakręcony :zakrecony:

    Ale już dokonałem wyboru

    Udało mi sie w cenie Fabi z motorem 1.2 12V 70KM wydrzeć od nich autko z motorkiem 1.4 16V 85KM 🆗

    Tak ze w najbliższym czasie dołączę do was jako klubowicz :super:

    PS:Oczywiście jak mnie przyjmiecie do grona klubowiczów po tej małej wpadce z tematami :zdrowko:

  • [quote="vanhouse"]Błędy się wybacza 🙂 <!-- s:) -->

    Gratulacje jak już będziesz miał to się pochwal autkiem 🙂 [/quote]

    Na pewno sie pochwale autko powinienem mieć na początku przyszłego tygodnia :super:

  • No i dobry wybór. Opłaty chyba nie wiele większe, tak samo jak i spalanie, a pod noga zawsze te 10 koni wiecej 🙂 <!-- s:) -->

  • Czy ktoś z was może pracuje w kurierce w firmach DHL, DPD, OPEK, TNT bądź też innych? Mieszkam ok. 40km od Krakowa i po skończeniu w maju LO chciałem kupić sobie samochód dostawczy i pracować jako kurier.

    Czy pracuje ktoś z was lub z waszych znajomych jako kurier w którejś z firm kurierskich?

  • Mój przyszły szwagier pracuje w DPD. Jeździ samochodem firmowym. Jak masz jakieś pytania lub wątpliwości to go popytam, tylko o co?? 🙂 <!-- s:) -->

    A co do jeszcze takiej roboty, to kumpel rozwoził gazety, zastępowałem go przez tydzień, jeździł właśnie na trasie krk - olkusz. Bardzo fajna robota, pracujesz w godz 4-10 mniej więcej i nie potrzebujesz jakiegoś wielkiego dostawczaka. On jeździł akurat poldkiem. Tylko taka trasa to jednak duże przebiegi i częste przeglądy, tzn wymiana oleju i innych podzespołów.

  • Z tego co widziałem to firma DPD ma bazę koło giełdy samochodowej w Krakowie na Rybitwach. Jeśli to możliwe to chciałem się dowiedzieć jaka panuje atmosfera w tej firmie. Czy będę miał jakieś problemy z przyjęciem się do tej firmy? Chciałbym również dowiedzieć się jakie są stawki i ile średnio można wyjść na miesiąc (proszę o orientacyjną sumę ponieważ miesiąc miesiącowi nie jest równy oraz zawsze może wniknąć jakaś usterka w samochodzie itp.) Zastanawiam się również jaki samochód kupić? Pick-upa czy też może większy samochód dostawczy? Jak wielkość samochodu przekłada się na zarobki?

  • Tak DPD ma siedzibę na rybitwach, nie wygląda jakoś zachęcająco 🙂 <!-- s:) -->
    Szwagier jeździ chyba właśnie felicją pick up, wszystko zalezy od tego jakie paczki będziesz miał do wożenia.
    O atmosferę popytam, jak będę wiedział to dam znać

  • A ile lat on pracuje w tej firmie? Zamierzam studiować zaocznie i zarazem pracować np. w tej kurierce. Jeśli możesz to spytaj się go również czy warto na początek się przyjąć od innej firmy czy też może właśnie DPD. Prosiłbym również o jakieś wskazówki dla początkującego kuriera.

    Najlepiej jakbyś mógł mu pokazać temat, a on w wolnym czasie odpowiedziałbym na moje pytania i udzielił jakiś wskazówek.

    [b]Zygus[/b] wielkie dzięki za chęć pomocy 🙂 <!-- s:) -->

  • elpolaco moj dobry kumpel robi (a dokladniej robil wlasnie do dzis) w Schenker i jezdzil Iveco Daily. Godziny w miare normale od tej 8 do dajmy na to 16-17. a pensja ? nigdy nie przekroczyl pułapu 1800zl. Drugi natomiast kolega robi w DHL i kuźwa jeszcze gorzej bo 1700zl a sam sobie jest szefem i pracownikiem. po ich opiniach nie polecam. moze u Was jest lepiej. Proponowałbym do jakiejś firmy dystrybucyjnej,względnie hurtowni. u nas takie pensje kształtują się tak od 2000 i w górę. no i nie musisz się martwić ekspoloatacją auta. i nie ma co ukrywać zawsze coś da radę uszczknąć jeszcze 🆗 <!-- s🆗 --> ale cicho o tym .powodzenia

  • [b]wasyl[/b], myślałem nad czymś takim, ale w moim rejonie jest naprawdę trudno o coś takiego. Osobiście szukam jakiejś pracy w której zarobiłbym ok. 2000zł tak aby opłacił sobie studia zaoczne i mógł odłożyć np. na zakup lepszego samochodu 😉 <!-- s;) -->

    Niestety ale za późno się dowiedziałem o pracy w Olkuszu gdzie za rozwożenie ubrań roboczych na terenie małopolski i śląska płacili 1700zł.

  • No Zyguś to są uroki mieszkania w Krakowie, wszechobecne gołębie. U nas nad Bałtykiem latają mewy ale szerokim łukiem omijają nasze Fabcie 🙂 Prawdę mówiąc to zaniedbane plamy zrobione przez ptaki mogą wyrządzić spore krzywdy na lakierze np. blaknięcie lakieru i trzeba w porę interweniować. Ale można też jak w reklamie, kupić Red Bull'a i dalej już wiesz-odegrać się na gołębiach 😛 <!-- s:P --> ja we wtorek umyłem Fabcie,ale i tak na sobotni spocik trzeba będzie odświeżyć auto znów i odkurzyć.

  • o tym gównie to wiem, staram się odrazu zmywać, nawet ścierka lekko zetrzeć byle tego na aucie nie trzymać. Co one srają że tak lakier to zżera 😄 <!-- s:D -->