Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308761 Wyświetlenia
  • producent podaje na 15tke 195/50 .... to się tyczy do fabi 1 generacji...do drugiej możnawłozyc R 15 195/55 ale 205/50????pytać madrzejszych na forum :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • W zasadzie podjąłem już decyzję i będą jednak 16"
    I tu natknąłem się na problem. Przy zamawianiu okazało się że felgi mają ET 35 a powinny mieć ET 40 ( tak powiedział pracownik Alcara) powiedział również, że nie przyjmą reklamacji jeżeli felgi nie będą pasować (wystawać, ocierać itp)

    Dokładne dane felgi to:
    DEZENT V BLACK
    5x100
    ET 35
    7,0x16

    Opona 205/45/16 do tego

    Pytanie czy ktoś ma dokładnie taki rozmiar felg i czy pasują bez problemu?? Czy nic nie ociera i czy felga nie wystaje poza nadkole??

  • [quote="badyl1982"]Ps Napiszcie jeszcze czy na 15 mogę założyć oponę 205/50[/quote]

    205/50 jest chyba zamiennikiem 195/50. W świadectwie homologacji Fabki nie ma chyba tego rozmiaru, ale ja bym założył 🙂 <!-- s:) -->
    Z tym ET raczej nie powinno sie nic dziać, ale jak masz czas to przeczytaj wątek od początku, może padła tam już odpowiedź. Być może szybciej się dowiesz niż ci ktoś odpowie

  • w necie na gogllach wpisze alumy ET i wszystkiego sie dowiesz , jest pełno stronek z firmami co sprzedaja fele i tam wszystko pisze o wymiarach felg

    a jeżeli 205 / to niższa 45 bo 195 jest na 50

  • [quote]w necie na gogllach wpisze alumy ET i wszystkiego sie dowiesz , jest pełno stronek z firmami co sprzedaja fele i tam wszystko pisze o wymiarach felg [/quote]

    Gdyby to było takie proste to nie pytałbym tutaj. Wiem co to ET. Chodziło mi o to czy ta konkretna felga nie będzie wystawała/haczyła.

  • [quote]a jeżeli 205 / to niższa 45 bo 195 jest na 50[/quote]

    [url=http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=195%2F50R15&tolerancja=2%25&imageField.x=57&imageField.y=5]Tu masz zamienniki[/url]

    I przy 15" lepsza jest już 205/50 a nie na 45.
    205/45 to przy 16"

  • [b]Loni[/b] i [b]Wojtas[/b] mają -35mm i koła 16. Jeżdżą już dwa lata i nie kojarzę by mówili, że coś nie gra.

  • spokojnie wejdzie u siebie mam 7.5x16 ET35 (czyli szersza felga od twoich) opona 205/45/16 springi -35mm eibach i nic sie nie dzieje wiec zakladaj smialo
    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=233fd612c34872f6][img]http://images34.fotosik.pl/119/233fd612c34872f6m.jpg[/img][/url]

  • Dzięki wielkie za pomoc. Zamawiam a jak tylko założę to się pochwale 😉 <!-- s;) -->
    Pozdrowienia i jeszcze raz dzięki za pomoc.

  • Czy ktoś z Was posiada?
    Proszę o opinie.
    Znalazłem na http://www.opony24h.pl<!-- w --> za 130,05 zł za sztuke. Przesyłka w cenie bo zamierzam kupić komplet. W mojej wiosce są po 160zł za sztukę. A na wiosnę szykuje się wymiana, muszę dokonać wyboru.
    Czy ktoś korzystał z tego sklepu?

  • Chcę zakupić nowe opony letnie .Poradzono mi japońskie falkeny (podobno bardzo ciche).Bardzo proszę o waszą opinię.Może ktoś z Was użytkuje bądź użytkował je -poproszę o opinię.

  • i tak płacisz za pobraniem wiec jak coś będzie nie tak to nie odbierzesz przesyłki i tyle. Ja kupowałem w innym sklepie, wieczorem podeślę linka, bo sklep sprawdzony.
    A tu zobacz tylko czy piszą jakie opony uważają za nowe. Bo generalnie nowe opony to takie które mogą chyba nawet 2 lata leżeć w magazynie. Niektóre firmy skracają ten czas.

  • Właśnie też patrzyłem na to. W niektórych sklepach nowe - to do 36 m-cy. W tym są max. 18 m-cy.
    Kusi cena 30 zł taniej za sztukę = 120 zł - za wstawienie 48 zl to i tak = 72 zł w kieszeni.
    Różne są opinie na temat samych opon. Może ktoś z Was posiada?
    Kiedyś kupilem nowe Kormorany i po 2 latach były jak zajeżdżone kandony - do wymiany -były bardzo miękkie. :krzeslem: <!-- s:krzeslem: -->

  • a powiedzcie mi jakie oponki do felg 15?:> Planuje kupić att 540 i gość proponował mi do tego continentale 185/55. Co wy na to?

  • Przemyślałem i rezygnuję z Barumek.

    Rozważamteraz Dayton D210 - po 144zł. Tylko pytanie - opony te mają rant na ochronę felgi - ja mam felgi stalowe i kołpaki - czy będą pasowały do moich kółek?
    :help: <!-- s:help: -->

  • No i dobrze bo te Barumy to gówna na maxa.

  • Właśnie po to napisałem ten post, żeby usłyszeć opinie osób, które używały lub używają te opony. Opinie ze sklepów internetowych wg mnie nie są miarodajne a na Forumowiczów można polegać.
    W mojej Fabce opony są od nowości (09.2001) i już przyszła na nie pora i tak wytrzymały dużo - 115.000 km (- zima).

    :super: <!-- s:super: -->

  • ja kupowałem tutaj http://www.opony24.com.pl/<!-- m -->
    Co do barumkow, to ja na nich jeździłem i nie narzekałem, dla mnie były ok.

  • Decyzja podjęta. Zamówiłem Dayton D210 za 143zł/szt.
    Pozdr

  • w tej klasie, bo sa to chyba opony z niższej polki to obojętnie co nie kupisz, wszystko będzie porównywalne. Ile osób tyle zdań, pozostaje testować na własnej skórze 🙂 <!-- s:) -->