Witaj na forum Fabia Club Polska

Śląsk i okolice

Temat utworzony · 83 Posty · 40346 Wyświetlenia
  • A może zamiast mechaników to trzeba wylecieć na jaką autostradę i pociągnąć z złoty osiemdziesiąt i przeprostować zawory. To nieraz pomaga. Możesz opisać co Ci się dzieje.

  • o qrcze ja ostatnimi czasy zauwazylem u siebie podobny problem! Lecz auto narazie mi nie gasnie :? Jak stoje na swiatlach czasem odczuwam "drgawki" spowodowane niskimi obrotami. Dzis odczulem drgawki w prawie regularnych odstepach lecz byly to spadki obrotow bardzo niewielkie - postanowilem zakupic uszlachetniacz i potankowac troszke na lepszej stacji np Bp. Ciekawe co bedzie dalej..

  • Pierwsze to proponuję dobrą stację najlepiej shell, druga sprawa to sprawdź w jakim stanie masz świece, ja osobiście wyrzuciłem czeskie birski trzy elektrodowe i założyłem bosha jedno elektrodowe. Uważam, że silnik na nich dużo płynniej pracuje. Poza tym proponuję sprawdzić listwę zapłonową, najlepiej wieczorem gdy mroczno, przy odpalonym silniku lekko rozpyl na listwę zapłonową wodę jeśli pojawią się skaczące iskierki masz uszkodzoną listwę. Najlepiej użyć flaszki z rozpylaczem po windowsie. Od przepustnicy ja bym się raczej odczepił. A tak wogule to jaki masz przebieg?

  • Listwę masz pod tym czarnym plastikiem, zrobię zdjęcie to zamieszczę. O ile dobrze pamiętam jest ona mocowana na dwóch śrubach, taki srebrny wąski, podłużny szpej.

  • Nie masz co spierniczyć, bierzesz flaszkę i fukasz tyle. Tej czarnej pokrywy nie musisz ściągać.

  • Witam
    Jestem studentem wydziału Transportu w Katowicach.
    Prowadze [b]badania amortyzatorów na Okręgowej Stacji Diagnostycznej w Mysłowicach [/b](koło giełdy)
    Badania dotyczą [b]wyłącznie Skody Fabia [/b]i[b] są całkowicie darmowe.[/b]
    Badanie to polega na podpięciu 2 czujników (na magnesach) do wachacza i
    nadkola podczas badania amorytyzatorów.
    Badanie to jest całkowicie bezinwazyjne i trwa nie dłużej niż 10- 20
    min
    A jest bezpłatne dlatego,że są to badania prowadzone dla Politechniki Śląskiej jak również cel mojej pracy dyplomowej.
    Dlatego też wszystkich zmotoryzowanych z Fabią jeśli mają potrzebę sprawdzenia swojego samochodu zapraszam po uprzednim umówieniu.
    Jeśli są jakieś dodatkowe pytania to z chęcią na nie odpowiem.

    Oczywiście w samochodzie zostaną sprawdzone także hamulce oraz zawieszenie.

    Pozrawiam

    Bartosz Korytkowski

  • może podałbyś dokładny adres i nr telefonu - piszesz po uprzednim umówieniu sie :?: <!-- s:?: -->

  • Szkoda że mam tak daleko, ale spoko.
    Pozdr :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • A weekend tez by mogł być czy tylko w tygodniu??

  • Witam

    Jeśli w tygodniu nie pasuje może być także w sobote (od 800-1400h)
    w tygodniu natomiast jesteśmy min od 17 do 19 i dłużej (stacja czynna do 21)

    w celu dokładniejszego umówienia proszę o kontakt na
    tel 511149688
    gg 4808866
    mail <a href="mailto:thepain@o2.pl">thepain@o2.pl</a><!-- e -->

    Pozdrawiam

  • [b]Gebeth[/b] przeniosłem [b]Twój[/b] temat do odpowiedniego działu. Szkoda, że tak daleko od kraka bo bym podjechał.

  • Dziękuje [b]MirekS[/b] za prawidłowe rozpoznanie (tak za bardzo nie wiedziałem gdzie się umieścić 🙂 <!-- s:) -->)

    A po drugie no faktycznie szkoda, dwie piekne fabienki były by przebadane 🙂

    Pozdrawiam

  • Drobiazg :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: --> , po to jestem.

  • Witam

    Właśnie (sobota 26.04.08) nabyłem Fabię kombi 1,4 MPI 68KM (wcześniej byłem nie szczęśliwym posiadaczem CC 0,7 l ). I Pytanko ... Czy jest ktoś z okolicy Mysłowic i czy zaznacie jakiegoś dobrego mechanika w pobliżu ?
    P.S. dziś bylem na komputerze i okazało sie ze czujnik temperatury nawala, i że trzeba przepustnice czyścić bo nierówno chodzi na wolnych obrotach. No i oczywiście nawalił przekaźniczek w drzwiach, ale na to mam pomysł o napewno wraz ze zdjęciami przedstawię swoje rozwiązanie ...

    Pozdrawiam

  • U mnie w Jaworznie z kolei jest niezly warsztat SKODY (nieautoryzowany), z ktorego sam osobiscie korzystam. Jest to warsztat o nieco lepszych standardach niz moze zaoferowac zwykly "Pan Kaziu". Trzeba niestety umawiac sie z tygodniowym wyprzedzeniem. Jak bedziesz chcial namiary to pisz bo nie mam w tej chwili pod reka numeru telefonu.

  • No to dawajcie i piszcie na kogo mam się powołać mam problem z ...
    Mechanik wyczyścił mi przepustnice wymienił termostat i piasek do alternatora (który ja mu dałem) i skasował mnie .... 230 zl !!! jak na mój gust to za dożo a obroty nadal pływają i usłyszałem ze to normalne ... muszę jeszcze świece wymienić bo autko ma już 120 tyś przejechane-można prosić o pomoc w ich dopasowaniu ?? 1,4 MPI 50 Kw rok 2001 ...
    Mam jeszcze problem z układem kierowniczym bo ściąga na prawo, i lekko drga kierownica przy większych prędkościach, a przy skręcaniu w prawo jeszcze bardziej, przypuszczam ze to drążek, albo opona

    Jak co to dokładnie jestem z Mysłowic ... 🙂 <!-- s:) -->


    ... Kosztowy ... 🙂


    i nawalił mikro włącznik w zamku ... 😞 i potrzebuje taki ...

    [size=67][color=blue].edit by vanhouse[/color][/size]

  • Ja mowilem, ze mam namiary na dobry serwis, ale niekoniecznie zawsze tani 😉 <!-- s;) -->
    Owszem jest taniej niz w autoryzowanym, ale bez przesady..
    Jak znajde namiary to dopisze do posta.
    Jesli chodzi o mikro-wlacznik to jak znajdziesz taki to daj znac 😛

    P.S.
    Jesli chcesz cos dopisac do swojej wypowiedzi uzyj opcji "Edytuj" znajdujacej sie w okienku juz napisanej odpowiedzi - to tak na przyszlosc 😉

  • OT Kurde dobrze że w Krakowie mamy Andrzeja 😛 <!-- s:P --> który dobrze robi i za uczciwe pieniądze.

  • [quote="Zygus"]OT Kurde dobrze że w Krakowie mamy Andrzeja 😛 <!-- s:P --> który dobrze robi i za uczciwe pieniądze.[/quote]

    To napisz jakies przykladowe ceny 😛