Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Spryskiwacz tylny - temat zbiorczy

Temat utworzony · 158 Posty · 36659 Wyświetlenia
  • poprzez odepchniecie dzwigni od siebie zalacza sie wycieraczka,ale nie spryskiwacz.mam hetchbeka,wersja comfort

  • Zbiornik dla wszystkich spryskiwaczy jest ten sam, wiec jak przod dziala a tyl nie, to pewnie masz cos uszkodzone. Albo przewod, albo pompka (jezeli takowa, osobna dla tylnego spryskiwacza istnieje - nie wiem)...

  • [quote="vanhouse"]...Fabia Bassic też nie ma.... [b]yenerau[/b][/quote]

    No nie zartuj. Nie mieli na czym przyoszczedzic?? Akurat Fabkom tyl sie syfi poteznie wiec zdjecie tylnego spryskiwacza to chyba jakis ponury zart...

  • tyl nie dziala,mimo ze przod dziala.pchnalem dzwignie od siebie i slychac jakby cos pompowalo ale plyn nie leci z tylu na szybe.co moze byc?

  • Być może zsunął się węzyk. Zobacz czy jak psikasz robi się kałuża pod autem i jeśli tak to w którym miejscu

    Takim feralnym miejscem jest złączka za komputerem silnika. Wężyk jest tam krótki i mocno naciągnięty, czasami lubi się zsunąć.

    Czasami też spada wewnątrz tylnej klapy.

  • O panowie muszę zaprotestować Fabia Basic miała spryskiwacz i wycieraczkę tylnej szyby, daje sobie uciąć ręce. Ten wężyk również zsuwa się przy samym spryskiwaczu, także zalej płyn do spryskiwaczy, i popsikaj na tylną szybę trzymając dźwignię "od" siebie poczekaj parę sekund i zobacz gdzie sie robi kałuża, lub sprawdź czy przy zamku od bagażnika nie masz mokro 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdrawiam

  • Witam

    Będę musiał sam sprawdzić bo ostatnio wystąpił u mnie ten sam problem. Nie działa u mnie tylny spryskiwacz.
    Mam nadzieję że rzeczywiscie tylko jakis kabelek sie wypiął.

    Mam pytanko bo nie chodzi mi ten link co zapodał [b]vanhouse[/b] mógłby go ktos jeszcze raz zapodac ?

  • dokaldnie mialem to na poczatku przymrozkow jak byl jeszcze w srodku letni plyn, zamarzl i rozlaczyl sie wezyk pod komputerem odglos byl jakby pompowalo plyn ale tylna szyba nic nie dostawala, trzeba bylo odkrecic akumulator, wyciagnac go podniesc potem filtr i raczka ladnie sie wcisnac i zacisnac wezyk ktory zamarl i sie rozlaczyl i wot cala historia. teraz wszystko dzial ok

  • Witam

    Dziś zauważyłem że spryskiwacz tylnej szyby kręci się o jakieś 30stopni jak pracuje wycieraczka w lewo następnie znów w prawo

    Może ktoś wie jak to naprawić a może tak powinno być

    Dzięki za odpowiedź

  • Jak to ...? U mnie jest w trzecim swietle stop i nie ma nic wspólnego z wycieraczką. Chyba że w II jest jak VW czyli przy wycieraczce ,to wtedy się kreci razem z nią.

  • [quote="koko"] U mnie jest w trzecim swietle stop i nie ma nic wspólnego z wycieraczką.[/quote]
    nie każda fabia to kombi,
    tak jak komfort to nie elegance i nie musi mieć klimy z definicji - przepraszam za OT, ale w tamacie Vanhousa o TDI pisałeś klimie w komforcie.

    Podsumowując: nie wszystkim fabiom jest burek.

    ku Twojej informacji HTB ma trzecie śwatło stop w kabinie i świeci ono przez tylną szybę. spryskiwacz jest w osi wycieraczki. A w komforcie klima była w opcji.

  • Sam spryskiwacz nie powinien się ruszać, tylko "sikać" prosto. A wycieraczka chodząc zbiera sobie płyn. Tak było u mnie przynajmniej. widocznie poluzowała się śruba mocująca. Ściągnij sobie tą plastikową zaślepkę i zobacz

  • masz taką samą lipę ja ja. Masz pęknięty kawałek rureczki w mechanizmie skąd wychodzi płyn. Zobacz czy nie ucieka Ci spod tylnej klapy tak gdzie jest cały mechanizm płyn od spryskiwaczy. najlepiej zdjęć wewnętrzną obudowę tylnej klapy. Żeby ją zdjąć musisz ja "wyrwać" zaczynając od szyby.

  • to chyba nic nie bedę ruszał

  • [quote="kros"]nie każda fabia to kombi,
    tak jak komfort to nie elegance i nie musi mieć klimy z definicji - przepraszam za OT, ale w tamacie Vanhousa o TDI pisałeś klimie w komforcie[/quote]
    ależ ja sie nie gniewam, a z komfortem to mnie zaskoczyłeś bo byłem niemal pewien że manualna klima była, tylko climatronik w opcji....( również sorry za OT.)

  • [quote="koko"]tylko climatronik w opcji....( również sorry za OT.)[/quote]
    przepraszam ze się wtrącę, ale gdzieś Ty widział climatronic w Fabii I ?

  • raczej sprawdź bo jeśli masz tylną klapę otwieraną od zewnątrz to dojdzie do tego co u mnie czyli styki od elektrycznego otwierania klapy pordzewnieją i klapa nie będzie się otwierać.

  • [quote="Ciacho"]przepraszam ze się wtrącę, ale gdzieś Ty widział climatronic w Fabii I [/quote] ( automatyczna) tak pisali w opisie lub (półautomatyczna).może to sie inaczej nazywa ale jakie ma to znaczenie. 😉 I to nie jet temat o klimie wiec skonczmy. :offtopic: <!-- s:offtopic: -->

  • tylko w jaki sposób mam rozebrać ten plastik od tylnej klapy??
    Co tam sie mogło popsuć??
    Ile mnie to będzie kosztować??

    Andrzej Błonie,
    Witam
    widzę że spotkałes się juz z problemem spryskiwacza
    W jaki sposób mogło się cośtam urwać??
    Co musze kupic aby to naprawić i ile mnie to będzie kosztować

    Nadmienię jeszcze że spryskiwacz działa prawidłowo tylko że przy 'psikaniu' rusza się delikatnie wraz z tylna wycieraczką

  • na wycieraczce, tam gdzie jest psikacz i cały mechanizm, jest zaślepka plastikowa. Jak ją zdejmiesz to zobaczysz "gołego" psikacza. Jest tam również śruba, trzymająca całą wycieraczkę. Zerknij może coś się poluzowało.