Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem ze wskazówkami od cieczy i poziomu paliwa

Temat utworzony · 6 Posty · 1192 Wyświetlenia
  • Witam jestem tutaj nowy CZytam forum ktore bardzo mi sie podoba jednak nie widze na nim rozwiazania mojego problemu.

    Wskazowki od temnperatury cieczy i od poziomu paliwa stoja w miejscu tzn na maxa wychylone w lewa strone pomimo tego ze silnik jest cieply nawiew powietrza do kabiny tez jest cieply ( co moim zdaniem eliminuje uszkodzony termostat ) No i w baku jest duzo benzyny

    co do wskazowki cieczy tak jak piszecie moze to byc awaria czujnika temperatury - z tym sie zgodze ale jutro jeszcze pojade do mechanika podlaczyc sie do Vaga

    co do wskazowki paliwa nie wiem co sie dzieje
    pomożcie? co mam najpierw zrobic zeby nie tracic np za podlaczenie do vaga 50 zł i czy moze to pomoc wogole samo podlaczenie i kasowanie bledow
    Dziekuje

  • pomyśl co robiles przy autku np nie odłanczałeś kostki z zegarów , nie ruszałeś zegarów ,
    spr bezpieczniki

    jezeli wskazówki leża po lewej stroni ani nie drgna po zapaleniu tzn ze nie dostaja napiecia

    moze autko było w naprawie przegladzie , moze czegoś nie podłaczyli

    pod masaka spr czy kostak do porzadniu jest wcisnieta w komputer sterownik obok akusia na podszybiu

    itp

  • no wlasnie jedyne co bylo ostatnio robione to lekki spaw na stabilizatorze Wtedy koles kleme minusowa odlaczyl i pospawl pozniej podlaczyl ja ponownie Co do wskaznikow nic nie bylo ruszane i nigdzie nie grzebalem Nagle siue tak stalo ze 1 wskaznik od temp zaczoal swirowac a pozniej po okolo tygodnia zaczela swirowac wskazowka paliwa

  • dzis bylem w jednym z warsztatow i jakis madry mechanik powiedzial mi ze fabie tak maja i ze caly uklad zegarow sie psuje i trzeba go calego wykrecic i zobaczyc kable - hm czy to moze byc prawda??

  • nie jest to jakas typowa usterka bo na forum malo kto taka mial chyba. Poszukaj moze na forum, moze rzeczywiscie byl juz taki problem opisywany.

  • Co do wskaźnika temp to może być czujnik lub termostat, natomiast co do wskazań paliwa, fabia ma tak skontruowany pływak, że jeździ on sobie na pręcie góra - dół. Jeśli powstał na nim osad, a paliwa jest wyższy stan niż pływak zdoła wyjechać, wtedy będzie pokazywał stan zero. Takie info wyczytałem kiedyś na sieci, jednak nigdy tego fizycznie nie miałem okazji sprawdzać. Problem ponoć dotyczy samochodówwłaśnie fabii.
    W ten psujący się zestaw wskaźników raczej bym nie wierzył, prędzej obstawiam to na zbieg okoliczności.