Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] kasowanie inspekcji w fabii 1.4 2002r

Temat utworzony · 11 Posty · 7607 Wyświetlenia
  • Witam czy ktos mógłby mi pomóc bo wymieniłem olej i gościu który to robił powiedział że mam jechać sobie skasować insp bo on już sie tym nie zajmuje.czytałem zetrzeba krecić wskaznikiem od kilometrów ale nadal nic. Czy pomiędzy kolejnymi etapami musze trzymac jakiś czas ten wskażnik czy może coś jest nie tak. pozdro

  • Preczytales dokladnie instrukcje kasowania to nie powinienes miec zadnego problemu.
    Przeczytaj moze jeszcze raz i zastosuj sie do instrukcji.

  • witam czytałem dokładnie i dalej nie idzie robiłem juz pare razy i nadal jest ta inspekcja

  • [quote="frojber"]witam czytałem dokładnie i dalej nie idzie robiłem juz pare razy i nadal jest ta inspekcja[/quote]

    Relax. 🆗 <!-- s🆗 -->
    Też myślałem, że to trudne. Wydrukuj instrukcję, weź ją do samochodu i do dzieła.
    Pamiętaj: zaczynaj przy wyłączonym zapłonie, przekręć go dopiero jak wciśniesz i będziesz przytrzymywał przycisk zerowania dobowego licznika kilometrów, dalej wg wskazówek Zygusa.
    Na pewno uda się! Powodzenia

    :super:

  • [quote="vanhouse"][b]adamoniutek[/b], tylko ze tam jest coś o przekręcaniu przyciska w lewo lub w prawo dokładnie nie pamiętam wiem ze odwrotnie niż sie kreci normalnie i sie nie da przekrecić w drugą strone... ale pogodzilem sie z tym nie przeszkadza mi to ze se mryga[/quote]

    Opis jak to usunąć jest w instrukcji obsługi dot. Fabii. Cytuję:

    1. Wyłączyć zapłon, wcisnąć i przytrzymać przycisk zerowania dobowego liczników kilometrów (pod prędkościomierzem).
    2. Włączyć zapłon i zwolnić przycisk; na wyświetlaczu pojawi sie jeden z komunikatów serwisowych (service OIL lub service INSP).
    3. Krótkie naciśnięcie przycisku zerowania pozwala zmienić wyświetlany komunikat.
    4. Wyświetlic komunikat, który ma być wyzerowany i [b]pokrętło nastawiania zegara cyfrowego przekręcić w prawo[/b]. Na wyświetlaczu pojawi się napis "service---".
    5. Wyłączyć zapłon; dopiero wtedy komunikat zostanie skasowany.

    Do dzieła!!! :super: <!-- s:super: -->

  • miedzy krokiem 1 a 2 trzeba trzymac caly czas wcisniety ten przycisk 😄 <!-- s:D -->

    Do jakiego momentu dochodzicie wogole?? wyswietla wam te komunikaty i mozecie zmieniac cos czy nic wogole??

  • hej jestem na samym końcu i gdy wyłacze zapłon i potem go włacze to nadal mryga ta inspekcja :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

  • A ja mam tez pytanko male. Inspekcje juz kiedys kasowalem i mi sie udalo:). Zegarek tez juz ustawialem i tez mi sie udalo. Ostatnio ustawialem zegarek na zapalonym silniku i zauwazylem ze na drugim wyswietlaczu pojawily mi sie chyba cztery zera (0000) i mozna bylo sobie ustawiac w ich miejsce rozne cyferki. Moze wiecie do czego sluza te ustawienia?

  • nie jestem pewien, ale tam ustawiasz chyba przebieg, po którym wyskoczy ci znowu info o przeglądzie

  • Nie wiedziałem o takiej funkcji :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Te cztery zera to nie jest ustawianie przebiegu po jakim ma się pojawić info o przeglądzie, tylko to jest ręczne ustawianie kodu klucza, jak kiedyś się wam skasuje kod klucza to wtedy wpisujemy te cztery cyfry które były przyłączone do klucza na takim białym pasku