Witaj na forum Fabia Club Polska

FABIA SIĘ DŁAWI

Temat utworzony · 5 Posty · 5169 Wyświetlenia
  • [quote="mariano_z"]Witam, ostatnio zaobserwowałem dziwne zjawisko w mojej fabce a mianowice gdy zapalam ją rano ona zaczyna się dławić czasami nawet nie chce odpalic za pierwszym razem. Posiadam instalacje gazową czy ona ma coś z tym wspólnego? Acha na benzynie też to robi. Czy ktoś miał do czynienia z podobnym zjawiskiem? POMOCY[/quote]

    Wyczyść przpustnicę i problemy ustąpią. Przy założeniu, że z świeczkami masz wszystko OK.

  • [quote="Adaś"]Ja tylko wiem od siebie, że to świece i ewentualnie przewody zapłonowe które muszę jeszcze wymienić bo nie zawsze za pierwszym razem odpali.
    Jeżdże na benzynce.[/quote]

    [b]Adaś[/b] stawiam Ci litrę wódki 🙂 jak mi pokażesz gdzie fabia ma przewody zapłonowe 😮 , bo toć w naszym silniku 1.4 takowych brak 😞 . Jest za to listwa zapłonowa która jak padnie to troszkę pociągnie po kieszeni 😛 <!-- s:P --> .

  • Jeżeli problem występuje zarówno na zasilaniu benzyną jak i gazem trzeba szukać wspólnego mianownika. Powtarzam zacznij od przepustnicy i świec.
    Jeśli to nie pomoże może być złej jakości stacja na której tankujesz. Należałoby też zastanowić się nad listwą zapłonową i ewentualnie ją sprawdzić.

  • A jak przepustnica :?: <!-- s:?: -->

  • Tutaj na forum też był ten temat.... 🙂 <!-- s:) -->

    Najpierw musisz odkręcić plastikową pokrywę silnika, i dzięki tej temu zobaczysz przepustnice 🙂 W naszej wersji fabii 8V jest ona umieszczona w górnej części silnika, jest bardzo łatwa do zlokalizwania 😛 Możesz wyczuścić przepustnicę bez odłaczania od kompa i podpinania pod Vag-a, ale nie możesz jej odczepiać od wiązki kabli ponieważ wtedy trzeba będzie ją podłączać pod VAGa żeby skalibrować przepustnicę... Możesz wykonać to pod domem/blokiem, w garazu 🙂 potrzebujesz klucza 10, imbusa (tylko nie pamietam jaki numer :zabawa: ) oraz szmatki i odmiany benzyny (ekstrakcyjna lub bezolowiowa z dystrybutora 😛 ) Następnie wszystko skręcasz i można śmigać 🙂