Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Prawe lusterko

Temat utworzony · 24 Posty · 8089 Wyświetlenia
  • [color=black]Jedna rzecz mnie wkurza w mojej Fabii - prawe lusterko, a konkretnie jego wielkosc. Ono jest po prostu za male. Co za geniusz wpadl na pomysl wstawienia tak malego prawego lusterka? :idiota: <!-- s:idiota: --> O ile na prostej drodze takie lusterko wystarcza, o tyle na luku w lewo, nie ma mowy o bezpiecznej zmianie pasa na prawy (szczegolnie fatalne ma to znaczenie na wiekszych rondach).
    Moj pomysl jest taki, zeby podmienic je na lusterko z Octavii I. Wypatrzylem juz nawet model w tym samym kolorze co moj (a przynajmniej tak mi sie wydaje), ktory ma prawe lusterko takie jak lewe. I teraz sie zastanawiam - czy da sie (czy wielkosc uchwytu jest taka sama)? Czy da sie je podpiac pod elektryke Fabii (podgrzewanie i sterowanie)? Czy byly Octavie I w kolorze Orange Cayenne (czy to tylko mi sie wydaje ze taka widzialem)? I dlaczego nikt na to do tej pory nie wpadl (a przynajmniej ja nigdy nie widzialem Fabii z prawym duzym lusterkiem)?
    Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc w tym jakze upierdliwym problemie.[/color]

  • Hehe, niektorym osobom to przeszkadza innym mniej, 😄 <!-- s:D -->
    Przeszkadzalo to rowniez PIO69, a tu masz temat o jego zmaganiach
    http://sliz.avx.pl/forum/viewtopic.php?t=564

  • Hehe, na to nie wpadlem 🙂 <!-- s:) --> W piatek jade do ASO, to sie dowiem ile taka impreza kosztuje obecnie i z elektryka.
    Ale tak pozatym to czy ktos wie czy w Octaviach I mocowanie lusterka jest takie samo jak w Fabiach?

  • Raczej watpie, te trojkaciki pewnie beda inne, bo szyby sa inaczej wyprofilowane.

  • Ja myślałem już o tym żeby wstawić lusterko od anglika, ale narazie jednak niee

  • Ja się przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza, ale przyznaję, że pomysł z lusterkiem od anglika jest 🆗 <!-- s🆗 -->

  • W ASO potwierdzili mozliwosc takiej operacji, ale nie pala sie szczegolnie do roboty (prawdziwi mistrzowie marketingu) i odradzaja montowanie lusterka "angielskiego". Ja sie chyba jednak zdecyduje, ale to za czas jakis.
    Bardziej jednakowoz zmartwil mnie brak mozliwosci zalozenia elektryki lusterek :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> Ale to juz sprawa na inny watek.

  • Aha czyli teraz masz sterowane recznie, tak??
    Z podgrzewaniem nie powinno byc problemu, na allegro mozna kupic maty grzewcze.

  • Tak, obecnie mam reczne sterowanie. Niestety.
    A jak sie takowe maty podlacza i do czego? jedyne jak to sobie wyobrazam to do podgrzewania tylnej szyby, ale nie uwazam tego za szczegolnie szczesliwe rozwiazanie....

  • Zawsze mozesz zrobic drugi wlacznik do wlaczania ogrzewanych lusterek, i umiejscowic go np obok tego od wlaczania tylnej szyby.

  • Ale jak rozumiem trzeba poprowadzic wiazke i ja jeszcze w cos wpiac? Gdzie "normalnie" znajduje sie wlacznik podgrzewania lusterek?

  • [quote="yenerau"]wlacznik podgrzewania lusterek?[/quote]
    znajduje się w joysticku do ich regulacji

  • odswieze ten watek, gdyz stalem sie szczesliwym posiadaczem wielkieeeeeego prawego lusterka :hurra: <!-- s:hurra: -->
    teraz pytanie: czy ktos wie gdzie moge je polakierowac w okolicach wawy, ale nie w ASO? Bo tam zycza sobie za taka przyjemnosc 250zl...

  • 250zl to raczej normalna cena, nie masz sie co spodziewac wiele nizszej ceny. Nikomu raczej nie bedzie sie chcialo bawic z taka pierdola.
    Tak jak pisze [b]vanhouse[/b], kup lakier samochodowy w sprayu do tego jakis podklad i lakier bezbarwny i sam to zrob.

  • juz umowione - 60pln u lakiernka. nie bardzo mam warunki do lakierowania. za to pewnie sam bede zakladal je. jak jest ze zdejmowaniem boku drzwi? chodzi mi o to czy plastiki sa spasowane "na raz", czy mam szanse je zalozyc tak by nic nie skrzypialo, odstawalo etc?

  • co najwyzej popekaja ci takie kolki mocujace, ale w aso kosztuja ok 1 zl wiec nie ma tragedii. ze wszystkim delikatnie zwlaszcza teraz jak chlodno na zewn

  • 60 z materialami 🙂 <!-- s:) -->
    btw - moze ktos wie dlaczego skoda przestala robic samochody w moim kolorze (Orange Cayenne)?

  • 60 lakierowanie z materialem + 40 montaz! za tyle to mi sie nie chce samemu zakladac 🙂 <!-- s:) -->
    dodam tylko ze centrum warszawy. co do jakosci wypowiem sie jutro jako szczesliwy posiadacz wieeeelkiego prawego lusterka w kolorze orange cayenne, zalozonego na ma fabke :hurra:

  • no to czekamy na fotki. cena naprawde dobra

  • Pierwsza Fabia z dwoma duzymi lusterkami w Wawie! :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    Ale bylo ciezko. Na poczatku zwazyli lakier - to byl piatek. W poniedzialek Lusterko bylo polakierowane, ale facet zdejmujac bok rozwalil podlokietnik, mocowanie blokady i obudowe malego glosnika a do tego lusterko zalozyl krzywo :krzeslem: (pomimo wczesniejszych zapewnien, ze zdejmowali juz setki bokow w fabkach. Potem kur :cenzura: il ze tak solidnie zlozonej jeszcze nie widzial :dobani: Dzis (wtorek) w warsztacie byl chyba ktos bardziej kompetenty - wszystkie czesci uszkodzone przez poprzednika wymienione na nowe, lusterko zalozone poprawnie.
    Innymi slowy - moge polecic z czystym sumieniem firme ktora importuje lusterka (jakby co to mam partnumber, wiec powinno sie dac zamowic chocby w Intercarsie). I z czystym sumieniem odradzic serwis na bokserskiej w Warszawie - co z tego ze tanio jak stracilem mnostwo czasu i nerwow.
    Co wrazen z uzytkowania - rewelacja! widac wszystko - samochod na prawym pasie widac jeszcze katem oka gdy juz dawno jest w lusterku! polecam :super: Problem moze byc jeden - to jest lusterko przewidziane dla kierowcy w anglii - musi byc maxymalnie wychylone aby jako "angielski pasazer" widziec prawidlowo co sie tam dzieje. Ale nie ma problemu z osobami nizszymi - moja fabka jezdzi glownie moje szczescie (nie za wysokie) i to wlasnie dla niej konieczne jest maxymalne wychylenie. Ja mam 190cm i juz spokojnie odchylam lusterko od maxymalnej pozycji.
    Zdjecia beda jak bedzie dobre swiatlo a ja akurat bede mial aparat pod reka 🙂
    Reasumujac: polecam! :zdrowko: