Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nie pali po tankowaniu

Temat utworzony · 8 Posty · 1725 Wyświetlenia
  • Witam jest to mój pierwszy post na tym forum

    Problem polega na tym ze po zatankowaniu za nic nie chce odpalić, kręcę kręcę i nic jak by nie dostawała paliwa. Odpala ( pykaniem ) za którymś razem. Kręcenie cały czas nic nie daje.

    Zdarza sie tak zawsze po tankowaniu ale nie tylko.
    Ten problem pojawił sie niedawno

    2 problem to kontrolki silnika i EPC
    Silnik zapala się zawsze a EPC czasami

    Wcześniej zapalał się kontrolka abs i wspomagania ale problem został rozwiązany po przez wyczyszczenie wiązki kabli przy ABS

    Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić albo miał podobny problem. Czy da rade to samemu nareperować ?
    Proszę o pomoc klubowiczów z trójmiast o namiary na jakiegoś dobrego elektryka który będzie ogarnięty i zdiagnozuje mój problem.

    Z góry dziękuje i pozdrawiam DAREK

  • EPC to kontrolka od sterowania mocą silnika .

    1.Jakei paliwo zalałeś??
    2.Podłaczany VAG był??
    3.sprawdzona wiązka w komorze silnika??
    4.Po przekreceniu kluczyka słychać pompę paliwa??

    1. Tankuje zawsze na LOTOS 95
    2. Nie wiem co to VAG ale błędy z kompa były kasowane, a i tak to wraca
      3 Tak kable wszystkie sprawdzone co prawda przez znajomego mechanika a nie elektryka
    3. Tak pompa działa jak odpalam ( pyrkając ) to czekam aż przekaźnik pstryknie dopiero wtedy

    Jak już odpali to nie ma żadnych problemów z silnikiem obrotami no tylko te kontrolki świeca
    po usunięciu usterki z ABS już nie piszczy i nie mruga. ale silnik i EPC wyskakują

  • [quote="Simnok"]1. Tankuje zawsze na LOTOS 95
    2. Nie wiem co to VAG ale błędy z kompa były kasowane, a i tak to wraca
    3 Tak kable wszystkie sprawdzone co prawda przez znajomego mechanika a nie elektryka
    4. Tak pompa działa jak odpalam ( pyrkając ) to czekam aż przekaźnik pstryknie dopiero wtedy

    Jak już odpali to nie ma żadnych problemów z silnikiem obrotami no tylko te kontrolki świeca
    po usunięciu usterki z ABS już nie piszczy i nie mruga. ale silnik i EPC wyskakują[/quote]

    Kolego kontrolka EPC odpowiada też za czujnik od STOPU sprawdź czy posiadasz światła stop jeśli nie to padł czujnik przy pedale hamulca koszt jakieś 20zł wymiana w własnym zakresie .Co do pompy chodzi mi o to czy wyje jak przekrecisz zapłon chodzi o to czy podaje paliwo na silnik.Wymień filtr paliwa tylko uważaj na oznaczenia wyjścia i wejścia na filtrze

  • Ok rzucę okiem na ten czujnik i światło stop. co do pompy paliwa pracuje i jest z nią wszystko w porządku

  • [quote="Simnok"]Ok rzucę okiem na ten czujnik i światło stop. co do pompy paliwa pracuje i jest z nią wszystko w porządku[/quote]

    daj znać i pamietaj o filtrze paliwa

  • ok a co z tym odpalaniem i elektrykami z trójmiasta bo to jest główny problem !

  • epc czasami tez odpowiada zaczujnik przelewowy paliwa...