Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Regulacja nawiewu i inne ...

Temat utworzony · 5 Posty · 2066 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich forumowiczów!
    Jestem świeżym posiadaczem Fabki i czytelnikiem forum, dziś dzięki Wam udało mi się (mam nadzieję skutecznie) uszczelnić tylne drzwi i szukajka wielokrotnie była w użyciu.
    Nie znalazłem niestety odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i prosze o poradę.

    1. Czy u Was też jest tak, że nawiewu praktycznie nie da się zablokować nie włączając zamknietego obiegu? Czy to na szybe, czy twarz lub nogi zawsze wieje przy prędkościach pow. powiedzmy 70 km/h. Poprzednio miałem Felcię i tam dopiero wentylator wymuszał obieg powietrza.
    2. Jakie świece zalecane są do Fabii 1.4 60KM ?
    3. Delikatny klekot ze strony skrzyni biegów na biegu jałowym, raczej na ciepłym siniku, ustępuje po wciśnięciu sprzęgła - co to może być ?

    z góry dzięki i pozdrawiam

    1. Nie bardzo rozumiem tego pytania, czy tzn., iż poniżej 70km/h wogule nawiew nie działa.
    2. Ja miałem takie NGK BKUR5ET-10.
    3. Łożysko.
  • Witam,
    być może źle się wyraziłem ... chodzi mi o sytuację bez dotykania pokrętła wentylatora (wentylator wyłączony).... pow. jakiejśtam prędkości zaczyna dmuchać z nawiewu przy wyłączonym wentylatorze i stąd moje pytanie, czy to normalne, czy też uszkodzona jakaś klapka, czy inne ustrojstwo. Normalnym wydwawałoby się dla mnie: wentylator nie działa=nic nie wieje.
    Czy łożysko z pkt.3 to droga sprawa ?

  • Nie wiem czy powyżej 70 coś wieje, dlatego, że ja mam zawsze włączoną wentylację na 1 i mi wieje.
    Łożyska bym nie ruszał dopóki sprzęgło dobre.

  • [b]Pepol[/b], u mnie też powyżej jakiejś prędkości wieje pomimo wyłączonego wiatraka 🙂 <!-- s:) -->.
    Przy ok 120 km/h wieje z dmuchawy, jakby pokrętło było ustawione na jedynkę.