Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] podłączenie zestawu głośnomówiącego

Temat utworzony · 1 Posty · 1044 Wyświetlenia
  • Witam,
    problem dotyczy także możliwości włączenia radia po przekręcenia kluczyka.
    Ale od początku.
    Chciałem zamontować sobie zestaw głośnomówiący Nokii. Niestety już taki posiadam...zakupiony.
    Radio mam nieryginalne JVC. Dorzucili mi zamiast radia Dance przy kupnie samochodu.
    Chciałem podłączyć zestaw głośnomówiący, więc wyjmuję radio, a tu moje zdziwienie bo brak dodatkowego kabla odpowiedzialnego na który podałby sygnał, aby uruchomił się zestaw.
    Jest tylko czarny, czerwony i żółty. Tylko że jak podłącze się pod ten żółty to wyświetlacz, moduł centralka i pokrętło od zestawu jest cały czas włączone. Bez sensu... Pomyślałem, że odpowiednie wyłączenie bezpiecznika pod kierownicą i wsadzenie w inne miejsce rozwiąże sytuację. I że wtedy radio będzie można włączać dopiero po przekręceniu stacyjki. Niestety nie mam schematu pinów od bezpieczników. Pomyślałem sobie. Auto jest na gwarancji. Zadzwonię gdzie kupowałem to niech mi to zrobią jak się należy. Okazauje się, że paszkoda zaoszczędziła i wyprowadziła jedynie stały plus. Czy ktoś z Was robił modyfikację, żeby obejść ten problem? Niestety auto mam na gwarancji i podciągnięcie kabelka kosztuje ok 50-60zł. W sumie zastanawiam się to czy nie podjechać i nie zapłacić, bo mam gwarancję jeszcze 1,5roku a jak mi się coś spier... to powiedzą, że ingerowałem w instalację elektryczną i że nie naprawią.
    Co Wy o tym sądzicie?

    pzdr.,
    KK

    P.S. W Pandzie nie było takich problemów. Mozna było ustawić włączenie radia po przekręceniu stacyjki.
    P.S. Opcja jest jeszcze radio bluetoczem i obsługą telefonu...