Witaj na forum Fabia Club Polska

Temperatura silnika.

Temat utworzony · 4 Posty · 1261 Wyświetlenia
  • Jaka powinna byc optymalna temperatura dla Fabi 1.9 TDI? Ostatnio spotkałem sie z dziwnym zjawiskiem w mojej fabi. Mianowicie zawsze temperatura mojego silnika nie przekraczała połowy wskazówki nawet gdy robiłem długie trasy ponad 500km. Natomiast ostatnio zauwazyłem ze wskazówka zaczyna przekraczac połowe skali do 3/4 a zrobiłem moze około 30 km. Jedyna róznica to to ze czesto była odpalana i gaszona. Będe wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam.

  • teperatura nigdy raczej nie powinna przekroczyc połowy skali jezeli juz przekroczy to cos jest nie tak zacznij sobie od sprawdzenia płynu chłodniczego jak stan płynu jest dobry trzeba zaczac szukac czegos innego moze to czujnik tepeatury silnika szwankuje moze cos innego proponuje zaczac szybko działac bo takak teperatura silnika jest zabujcza dla silnika no tak mi sie wydaje. gorsze rozwiazanie to moze to byc uszczelka pod głowica ale jak by juz takie cos sie stało to by sie zagrzał praktycznie do zagotowania wody w chłodnicy no i by ubywało płynu ale tak jak mówiłem zacznij szukac przyczyny od czujnika teperatury. Mozesz tez miec uszkodzony czujnik wentylatora tez moze nie dochodzic prad od wetylatorów popatrz bezpieczniki w kabinie i przy Akumulatorze Popatrz bo szkoda Fabki

  • Dzieki za podpowiedz. Sprawdzałem juz płyn chłodzący i wszystko wporządu.

  • Udało mi sie zlokalizowac przyczyne rzeczywiscie czujnik temperatury szwankował z góry dzieki za pomoc.