Witaj na forum Fabia Club Polska

Na jakie obroty krecic Fabke?

Temat utworzony · 4 Posty · 2423 Wyświetlenia
  • Ja bym proponowal dwa wyjscia:

    1. delikatnie naciskamy pedal gazu do ok. 3 tys. (przy Twoim silniku nieco mniej),
    2. naciskamy mocniej pedal gazu, a zmieniamy bieg przy ok. 2500 obr.

    Dodam tylko, ze wbrew przekonaniu wielu kierowcow, mocniejsze i szybsze przycisniecie pedalu gazu + zmiana biegu przy ok 2500 obr. (zalezne od silnika) jest zalecane przy ekonomicznej jezdzie przez Szkole Auto 🙂 <!-- s:) -->

  • Wszystko zależy od tego czy chcesz jeździć ekonomicznie czy normalnie, moim zdaniem wrzucanie wyższego biegu przy 2.5 tys obr jest za wcześnie. Za niskie obroty bardziej niszczą silnik niż wysokie.

  • Rowniez zgadzam sie, ze za niskie obroty niszcza silnik, ale sadze ze przy 1.4 16V 75KM bedzie w sam raz bo w mojej fabce 1.2 to sie sprawdza. Zakreslmy granice do ok 2700 obr/min 😉 <!-- s;) --> Oczywiscie nie biore pod uwage obciazonego auta.

  • A ja powiem tak ... jezdze taka Fabia z takim motorkiem mam juz 61tys km, a noga z gazu mi nie schodzi. Krece ile sie da 😛 <!-- s:P --> Lubie wysokie obroty, ale ja to ja.

    Ekonomiczna jazda na tym motorku wg mnie to plynna jazda w przedziale 2,5-3,5tys obrotow.

    Ponizej 2 tys to jest zylowanie silnika i tego nie polecam - bardziej niszczzy niz jazda na 5,5tys obrotw.

    Takie jest moje zdanie 😛