Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Skrzypiące drzwi

Temat utworzony · 42 Posty · 11945 Wyświetlenia
  • czesc

    zrobiło się ciepło...autko postało w sloneczku i zaczęły mi drzwi skrzypieć przy otwieraniu i zamykaniu...chodzi chyba o tą czarny plastikowy ogranicznik otwarcia drzwi...

    czym posmarować by nie skrzypiało? co proponujecie?

    troche obciach :zawstydzony: z takimi drzwiami :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->

    pls

    pozdroffka

  • mi jak skrzypiały to posmarowałem preparatem FUCHSA,coś podobnego do WD 40

  • A posmarowalem troche zawiasy zwyklym smarem. Jak narazie nic nie slychac

  • WD 40

  • Panowie WD-40 nie jest do smarowania. On ma właściwości penetrujące, oczyszczające i osuszające, nadaje się do odkręcania np. zapieczonych śrub. Do smarowania lepiej używać smarów lub olejów.

  • [quote="DJ GRZES"]Ja rowniez zgadam sie z przedmowca, Mirek jestes takim znawca i takie rzeczy piszesz?[/quote]

    Po pierwsze żadnym znawcą nie jestem i [b]TY[/b] to powiedziałeś, ja nie uważam się za alfę i omegę, a po drugie u mnie to odniosło pozytywny skutek zarówno w frytce jak i fabii i nic nie skrzypi dlatego zaproponowałem.

  • [quote="DJ GRZES"]Jak cos jest to WSZYSTKIEGO tak jak WD 40 - to znaczy ze jest do NICZEGO.[/quote]

    brednie - Wd 40 w takich warunkach jak dołowe jest najlepszy - smaruje ,a przedewszystkim wypiera wode,co na dole jest niestety zarazom,
    Mie tam WD 40 nigdy niezawiodło a njlepszym odrdzewiaczem jest COCA-COLA,niewieżycie to sprawdżcie.

  • Jaki polecacie smar to zawiasow drzwi ? Tylne skrzypia mi jak w maluchu 😛 <!-- s:P -->

  • Fuchs w sprayu.-pomago jak niewim co

  • [b]ŁT4[/b], dziś nasmarowałem fabkę i frytkę 🙂 , bo skrzypiało jak w starej stodole :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Ja zawsze używam WD40 ale będę musiał się przestawić bo po około miesiącu czasu drzwi skrzypią jak wrota od stodoły. Dziwne,że najbardziej skrzypią te najmniej urzywane..... :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • z tego co sie orientuje to WD40 i chyba Fuchs (sadze dlatego ze w jest w sprayu) to oczyszczaja i odrdzewiaja, ale chyba sie nie nadaja do smarowania. Tzn nadaja sie, ale na krotka mete.

    Tam powinno byc cos w smarze, nie w sparyu.

    Dobrze mysle?

  • [quote="Hildek"]Dobrze mysle?[/quote]

    YES

  • [quote="Hildek"]z tego co sie orientuje to WD40 i chyba Fuchs (sadze dlatego ze w jest w sprayu) to oczyszczaja i odrdzewiaja, ale chyba sie nie nadaja do smarowania. Tzn nadaja sie, ale na krotka mete.

    Tam powinno byc cos w smarze, nie w sparyu.

    Dobrze mysle?[/quote]

    Na grubie sie tym wszystko maże

  • [quote="Hildek"]Tam powinno byc cos w smarze, nie w sparyu.
    [/quote]
    Albo w płynie jak np. lekki olej maszynowy. Dobrze wnika w zawiasy i inne takie, a nie brudzi.
    W sprayu też może być ale musi mieć właściwości smarujące, a WD-40 nie ma. Ma za to penetrujące i osuszające.

  • Ale bodajze nawet na opkaowani WD 40 jest napisane ze nadaje sie do smarowania

  • Nie mam tego specyfiku więc nie sprawdzę, ale wiem, że lepiej nadaje się do odkręcania zapieczonych śrub i oczyszczania niż smarowania, zdaje się, że pochłania on też wilgoć dlatego WRC używa go na kopalni.

    Psikając WD-40 chwilkę mamy spokój póki jego warstwa jest na powierzchni, jednak ona szybko znika pozostawiając np. zawias, czy łańcuch rowerowy suchy jak pieprz.

    W poprzednim aucie jak skrzypiały mi drzwi to WD-40 działał przez może 2-3 tygodnie. Jak zakropiłem zawias olejem maszynowym nie zapiszczał przez kilka lat, a potem nie wiem bo sprzedałem auto.

    To tyle moich doświadczeń z tym psikadłem, nie używałem go od czasu porażki z zawiasem.

    Jak ktoś ma WD40 w domu to może przepisze jakieś info z etykietki, żeby odkryć prawdy i mity o tym "cudownym" środku.

  • Ja mam ale w aucie, Jutro go wezme i zobacze.

  • ja tez gdzies mam sle rto sie poszuka jek bede w stganie tego poszukac bo eraz ro ciezko czegos szukac, ale i tak uwazam ze to nie jest nmajwlepsze 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Matys"]Witam,

    Właśnie dzisiaj przerabiałem ten temat u siebie.

    1. WD40 - nie pomógł,
    2. oliwa maszynowa - nie pomogła.
    3. pomógł najzwyklejszy TAWOT, którego dałem "małą warstwę" na 2-stopniowe "dystansy" w drzwiach.
      Chodzi jak pszczółeczka :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

    Pozdrawiam[/quote]

    tez wlasnie tek sie domyslalem, tawot bedzie skuteczny 😛