Witaj na forum Fabia Club Polska

Ogrzewanie lusterek

Temat utworzony · 8 Posty · 4756 Wyświetlenia
  • może ktoś z Was już miał podobny problem i wie, gdzie szukać rozwiązania - nie chciałbym z tym jechać do ASO, jeśli to byłaby kwestia na przykład wymiany jakiegoś bezpiecznika - chodzi o to, że nie włącza się ogrzewanie lusterek - rano jeszcze działało, a teraz ECHO...

  • wygląda na to, że zrobiła się z tego usterka typu "pojawiam się i znikam" - musiałem gdzieś jeszcze pojechać i lusterka zadziałały... zobaczymy co będzie dalej...

  • Nie wiem czy ktoś oprócz Ciebie ma jeszcze ogrzewane lusterka, a jak to się objawia kiedy działają, a kiedy nie :?: <!-- s:?: -->

  • pogoda jest można powiedzieć sprzyjająca parowaniu m.in. lusterek... objaw był taki, że po prostu się nie włączyły (generalnie trwa to około 1 - 2 minut, zanim widać efekty)... włącznik ogrzewania jest przy sterowaniu ustawieniem lusterek - u mnie ma on 3 pozycje 1) górną, do ustawienia lewego lusterka, 2) dolną, do ustawienia prawego lusterka, 3) środkową - gdy jest na pozycji środkowej, lusterka grzeją i nie da się ich ustawiać... dodatkowo, w momencie, gdy przełączasz na środek to słychać takie kliknięcie pod deską (tak jakby jeden sygnał kierunkowskazu) - przełączałem kilka razy i nic nie klikało, a lusterka pozostawały zimne...

    ale tak jak napisałem wcześniej, po chwilowym postoju problem sam się rozwiązał, bo lusterka zadziałały... ciekawe, czy to się będzie powtarzało...

  • [quote="Lestek"]dodatkowo, w momencie, gdy przełączasz na środek to słychać takie kliknięcie pod deską (tak jakby jeden sygnał kierunkowskazu) [/quote]
    Zgaduję, że klika przekaźnik - u mnie tak samo.
    Ogrzewanie działa szybko, wystarczy chwila i lusterko rozmrożone, odparowane, suche.
    Czasami przyczyną niedziałającego podgrzewania lusterek jest uszkodzenie lub odklejenie maty grzewczej od szybki lusterka.

    [quote="Lestek"]ale tak jak napisałem wcześniej, po chwilowym postoju problem sam się rozwiązał, bo lusterka zadziałały... ciekawe, czy to się będzie powtarzało...[/quote]
    Widzę że u Ciebie problem tkwi gdzie indziej może to być uszkodzony wyłącznik/przekaźnik/brak styku.
    (trochę OT: Ja mam podobny problem z tempomatem i czasami działa wszystko jak trzeba a czasami nie działa funkcja przywracania prędkości. Głównie jak jeszcze kabina się nie nagrzeje - może to wilgoć? Niestety zawsze jak jestem w ASO to działa normalnie, a te "fachowce" oczywiście nie umieją nic zaradzić. )

  • [b]Kros[/b] ma rację może coś z stykami ja myślę masz gwarę uderzaj do ASO.

  • no to problem z włączającym się i wyłączającym się ogrzewaniem namierzony... gdy drzwi są zamknięte, lusterka nie grzeją, a gdy drzwi są otwarte to lusterka grzeją - coś nie kontaktuje w gumowej osłonie przez którą przechodzą kable, bo gdy ją ruszę to efekt jest i coś się dzieje...

    no cóż, zobaczymy co powie ASO - wizyta w sobote (wcześniej elektryk nie jest wolny w takich godzinach, w jakich ja mógłbym podjechać)...

  • to powodzenia z tymi dziadami,nie dej si tym złodzieją