Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcie w prawym przednim kole.

Temat utworzony · 5 Posty · 1297 Wyświetlenia
  • Witam.
    Mam problem z tarciem w prawym przednim kole, które pojawia się przy nacisku na tą część osi. Chodzi głównie o skręcanie w lewo(siła odśrodkowa na prawą część przedniej osi), oraz przy hamowaniu(nacisk na przód). Jestem świeżym posiadaczem Fabii z 2002 roku, dlatego nie wiem co sądzić o tych objawach. Przed kupnem samochód przeszedł solidny przegląd u renomowanego mechanika, przez to nie wiem czy występujące tarcie jest objawem przyszłej usterki, zwykłym następstwem eksploatacji, czy już defektem, z którym muszę się zgłosić do mechanika.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  • Jakie jest to tarcie...metaliczne? Jeśli tak zwróć uwagę na osłonę tarcz...odegnij ja troszkę i powinno przestać. Jeśli bardziej puste tarcie możliwe że jakiś kamyczek dostał się między klocek a tarcze...lub jakiś przewód wisi i przy tych przechylach dotyka opony...

  • Jest to dźwięk jak by bieżnik w oponie miał jakieś wady, natomiast obejżałem dokładnie oponę i nie widzę nieprawidłowości. Dodatkowo zastanawia mnie, że nie są to stuki, a jednostajne tarcie podczas skręcania w lewo.

  • a to nie będzie coś z nadkolem? sprawdź czy nie jest luźne.

  • Możliwe że obluzowała się osłona silnika lub nadkole. Druga sprawa sama opona może tak robić jak się zząbkuje.