Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia II 2014/2015 corrida

Temat utworzony · 93 Posty · 27557 Wyświetlenia
  • Tak trzeba zmienić przełączniki pod kierownicą na takie z komputerem lub na takie z komputerem i tempomatem

  • Jak zwykle masz rację [b]TOMUŚ[/b] :wstyd: Ja mam komputer 1/2 z manetką sterującą, więc u mnie to będzie te 450zł i trzeba zmienić same zegary. [b]piotrekpasti[/b] nie ma komputera, więc trzeba doliczyć koszt odpowiedniej manetki... Sorki za wprowadzenie zamętu :wstyd: <!-- s:wstyd: -->

    Co do szybki znalazłem tylko coś takiego, ale bez żadnych obrazków i nie jestem pewny czy to nie tyczy się F1:

    [quote]Pracę zaczynamy od odpięcia klem akumulatora. Jest to wymóg konieczny, zanim zaczniemy jakąkolwiek pracę z zegarami. Kolejny krok to demontaż listwy znajdującej się na dole zegarów, bezpośrednio nad kolumną kierownicy. Należy ją mocno pociągnąć, jednak z umiarem, żeby niczego nie połamać.

    Zobaczymy teraz dwie śruby, które trzeba odkręcić. Będzie nam do tego potrzebny klucz Torx T20. Teraz powoli wyjmujemy zegary. Należy uważać na ich górną część. Znajdują się tam dwa zatrzaski, które mogą uszkodzić szybkę zegarów, gdy pociągniemy nieodpowiednio.

    Uważaj na naklejkę znajdującą się na obudowie zegarów w miejscu łączenia części z szybką i części z elektroniką. Jest tam naklejka z numerem seryjnym oraz numerem SKZ. Nie można dopuścić do zniszczenie tych naklejek. Numery te, służą do uzyskania kodów immobilisera.

    Odpinamy kostki, znajdujące się z tyłu zegarów i możemy przystąpić do demontażu. Opuszczamy kierownicę najniżej, jak to tylko możliwe i wyjmujemy zegary bokiem.
    Teraz zostało nam wypięcie przedniej obudowy. W tym celu za pomocą płaskiego śrubokręta podważamy osiem zatrzasków. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.[/quote]

  • Dzięki za odpowiedź ! Jak najdzie mnie tylko ochota i nadmiar czasu to będę grzebać 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam !

  • Panowie jeszcze jedno pytanie,
    Czy jest opcja zainstalowania ledów do jazdy dziennej w kratkach zamiast dotychczasowych dziennych? Póki co fabrycznie po przekręceniu za zapłon świeca się światła bez oświetlenia wnętrza, po przekręceniu przełącznika świeci się normalnie wszytko. Da się wyłączyć tę funkcję, w zamian zapalania ledów po przekręceniu kluczyka?
    Pozdrawiam

  • To sie da zrobić.
    Jeśli masz wyłącznik w skrzynce z bezpiecznikami pod kierownicą to możesz sobie to wyłączyć. W nowych fabciach zwykle jest tam chamska dziura.
    Tutaj trzeba rozważyć co dla Ciebie będzie lepsze czy zwykłe paski ledowe czy lampy przeciwmgielne z światłami do jazdy w dzień. Bo w tym drugim przypadku jest też możliwość dania żarówek ledowych.

  • Własnie nie mam tam włącznika, mam jedynie "dziurę".
    Myslałem o dołożeniu halogenów z daylight's tylko pytanie czy jest sens, nie wydam tyle kasy na żarówki na przód 🙂 <!-- s:) -->

  • To znaczy ja sobie zakładam halogeny z day lightem . Takze jestem w temaciei napiszę ci parę rzeczy więc tak:
    lampy - 300 zł + przesyłka
    wyłącznik - 95 zł + wysyłka
    wiązka - to muszą ci zrobić
    sterownik - ceny są różne ale w aso kosztuje 1100 zł. Ale to podobno da się obejść.
    prace montażowe - od 400 do700 zł

  • Ja jestem po montażu dziennych z doswietlaniem zakrętów, tempomatu i kierownicy multifunkcyjnej.

    Koszta (wszystkie czesci oryginalne i fabrycznie nowe)

    • 300zl halogeny
    • 300zl bcm obsługujący tempomat doswietlanie zakretow i kierownice multifunkcyjna
    • 300zl wiązka do wszystkiego z montażem
    • 350zl tempomat wraz z wiązka od esp i czujnikiem kata skrętu.
    • 800zl nowa kierownica trójramienna z obsługa radia i telefonu
    • 80 zł przełącznik swiatel obsługujący halogeny przednie

    Jakby ktoś potrzebował cos to mam osoby które chętnie to zalaza a także pomogą w organizacji czesci.

  • Podpytam jeszcze jakie ceny robocizny we Wrocławiu sobie krzyczą i przekalkuluje sprawę 😉 <!-- s;) -->
    Jakby już dochodziło do skutku to na pewno halogeny z monte carlo 😉 ale najpierw kalkulacja 🙂

  • osoby które mi montowały mieszkaja w Brzegu więc do Wriocławia to rzut beretem jakbys chciał. Jak dowiadywałem sie w ASO to ceny montazu są dośc kosmiczne

  • jednak montaż ramek do zegarów to nic trudnego 🙂 <!-- s:) -->

    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cd781e69c18d1307][img]http://images69.fotosik.pl/231/cd781e69c18d1307m.jpg[/img][/url]

    mała rzecz a cieszy, w przyszłości szersze mody 😉

    [b]Edit marcing040381[/b]

  • brawo, od razu ładniej :super: <!-- s:super: -->

  • Witam,
    Powracam z kolejnym pytaniem.
    Seryjnie nie mam podgrzewanych lusterek,
    Pytanie czy aby sprawić sobie takie udogodnienie muszę kopić całe lusterka z wiązkami czy są jakieś podgrzewane maty do wkładów podłączane pod ogrzewanie tylnej szyby?

    Pozdrawiam

  • Wydaje mi się, że najlepszym i najprostszym (z punktu widzenia montażu) rozwiązaniem byłoby zamontowanie lusterek posiadających takie maty.Pytanie tylko czy we wiązce w drzwiach masz kostkę na ich podłączenie.

  • No właśnie nie mam pojęcia czy jest kostka,
    A nawet jak jest to pewnie nie ma opcji, że przy włączeniu grzania tylnej szyby włączają się lusterka?
    Grzanie lusterek jest sterowane tak gdzie regulacja lusterek elektrycznych?
    😉 <!-- s;) -->

  • Mam grzane to się wypowiem 😛 <!-- s:P --> Tylna szyba nie włącza u mnie lusterek, ale ten dżojstik do regulacji można obrócić właśnie na lewe lustro, prawe lustro, 0 i grzanie

  • Pytanie tylko jak sprawdzić czy mam kostki i instalację pod podłączenie 🙂 <!-- s:) -->? Mogę to zrobić bez rozbierania drzwi?

    Pozdrawiam !

  • Z tego co widzę masz lusterka nawet sterowane manualnie. W tej sytuacji nie spodziewałbym się jakichkolwiek kabli.
    Z tego co wiem nie ma lusterek podgrzewanych, a sterowanych manualnie. Dostępne opcje-
    [b]a) rozsądna[/b]- kupujesz maty podgrzewające, wkładasz do obecnych lusterek, ciągniesz kabelki do przekaźnika odpowiadającego za grzanie tylnej szyby- grzaniem szyby odpalasz granie lusterek
    [b]b)opcja ORI[/b]- zmieniasz całe lusterka na sterowane elektrycznie i podgrzewane, kupujesz dżojstik do sterowania lustrami i włączania grzania, demontujesz instalację "manualnych" lusterek, w jej miejsce ciągniesz kable.

    Szczerze- zrobiłbym opcję 1, bo tu masz koszt tylko mat i paru metrów kabla... Chyba, że często zamieniasz się z kimś samochodem czy coś 🙂 A resztę kasy wydał na inne mody 🙂 <!-- s:) -->

  • Maty pomysł nie jest zły,
    Interesuje mnie opcja samego podłączenia, ktoś bawił się w taki mod?
    Ciekawi mnie dokładnie, w którym miejscy sie "wpiąć" w przekaźnik grzania tylnej szyby

    pozdrawiam

  • [b]Tomku[/b] ale może instalacja jest wyprowadzona.Musiałby zrzucić boczek i zobaczyć jak ta wiązka wygląda, ew sprawdzić po nr VAG czy jest opcja podłączenia mat.