Witaj na forum Fabia Club Polska

Radia CD/mp3/SD/inne

Temat utworzony · 357 Posty · 76741 Wyświetlenia
  • [quote="Wiktor"][b]MŁODY[/b], na razie sobie to odpuszczę, ale tak na przyszłość to co bym musiał zmienić :?: bo nie rozumiem tego ostatniego zdania 😛 . Kable mam przełączone tak że pamięć jest, czyli żółty z czerwonym 🙂 <!-- s:) -->. A co dalej jak bym chciał,

    Dodatkowo w Fabii w przypadku włączenia radia po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nastąpi jego samoczynne wyłączenie po ok&#46; 30 min celem nie rozładowania akumulatora&#46; Ponownym włączeniu radia &#40;bez kluczyka w stacyjce po jego samoczynnym wyłączeniu&#41; włączy radio na stale do momentu wyładowania akumulatora
    

    z tego wnioskuję, że to wyłączenie radia po 30 min nie jest zależne od radia.[/quote]

    aleś namotał nic nie rozumie

    z 1 strony musisz mieć czerwony ( czerwony z niebieskim pasliem lub czerwony z czarnym paskiem - nie pamietam jaki ) z drugiej strony ten żółty na podczymanie pamieci i jeszcze 1 - nie pamietam koloru chyba czerwony

  • [quote="Wiktor"]Ale po wyjęciu kluczyka nie da rady włączyć radia [/quote] No u mnie tez sie nie da musze włożyc kluczyk i przekrecic raz..

  • prawie jak Piooner lub Sony z wygladu

    to kiedy montujemy 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Witam. Mam pytanie odnośnie radia cd symphony. Czy to radio odtwarza MP3?? Niestety mój tata wpadł na pomysł aby zmienić niefabryczne radio JVC KD-G161. Czy to symphony jest lepsze od tego JVC??? Za wszelkie opinie na ten temat będę wdzięczny.

  • fabryczne radio syphony 512 do fabii nie odtwarza MP3.
    Radio z z pierwszego postu to radio do Octavii
    Niektóre (albo wszsytkie?) symphony do Octavii odtwarzają MP3, ale ztzw nie odczytują folderów

  • Zastanawiam się czy to radio dobrze gra i czy jest warto zmieniać radio. Bo głównie chodzi o to aby ładniej komponowało sie z kolorystyką i aby nie trzeba było zdejmować panela. Ale i tak dalej będę przekonywał tatę do naszego JVC.

  • [b]elenergo[/b], tematy zostały połączone, jeśli masz pytanie, a obok jest temat o tym samym radiu nie zakładaj nowego tematu, tylko się podłącz.

  • Witam,
    Niedawno kupiłem Fabkę...a z nia razem radio MS Symphony 202 (kaseciak)...
    Zauważyłem,ze na allegro chodzą od 130-160zł z tymże niektórzy pisza o kodach a inni nie wspominaja o tym. Ja inf n/t kodu z fabka nie dostałem i wątpie czy gosciu, który sprzedał fabkę bedzie wiedzial ocb.
    Czy jak je wyjme, po ponownym wlozeniu i podlaczeniu wyskoczy mi prosba o podanie w/w kodu?
    Prosze o pomoc :zabanowany: <!-- s:zabanowany: -->

  • popieram,ale musze najpierw sie pozbyc tego badziewia...
    Chce więc sprzedac te na allegro... info n/t kodu jest potrzebna , by te radio mógł sobie uzytkowac ewentualny nabywca.
    nawet Jeżeli nie sprzedam to i tak musze je wyjąć - prawy głosnik nie działa a lewy jest do bani - chce kupic w pierwszej kolejności głosniki i podlaczyc je do tego MS symphony 202.
    Boje sie jednak,ze jak je wyjme to potem juz nic z nim nie zrobie jak radio poprosi o kod!

  • moje głośńiki to totalny kwas! ani wysokich ni niskich średnie tony harczą... co do radia nie mam zastrzeżeń choc wolalbym Alpine- ale naraie to nie wchodzi w gre.
    ok pszukam podobnych tematów na formum
    pozdr!

  • Witam raz jeszcze...
    Przyznam,ze szukałem, węszyłem, wnikałem,ale takiego tematu n/t codu nie znalazłem...
    Prosze o jakieś info jeżeli ktos ma jakieś info - założe się, ze sa jeszcze weterani, którzy maja takie radyjko i wiedzą co nie co n/t kodu czy w ogóle istnieje.

    Please!!!! FCP forumowicze - pimp my ride 🙂 <!-- s:) -->

  • Ta przyjemność ( odkodowania radia ) w serwisie to koszt rzędu 180zł - na allegro radio kosztuje ok 130-160zł - ABSURD!

  • ja tydzień temu kupiłem fabke z omawianym radiem (MS-202) przynajmniej jak do tej pory zdazyłem je wyjąc i włożyć z powrotem i zadnego kogu konserwa nie chciała.

    Poza tym sądzac po ilości złacz jakie radio z tyłu posiada, przypuszczam ze MS-202 temat kodów nie bedzie dotyczył, ale to juz moje przypuszczenie...

  • MRICE - mozliwe, bo jedni na allegro sprzedaja pisząc "bez kodu" a inny opisują,ze maja do niego kod - zawrót głowy!
    olewam więc temat - jak poprosi o kod wy#@$% z 10-eo piętra 🙂 <!-- s:) -->

  • a ten kod gdzie powinien być ?? W papierach auta czy na radiu jest nabijany ??

    Pytam przez ciekawośc, bo jak tylko sie nutke odbije po kupnie auta wywalam to paskudztwo i zakłądam radio które miałem z Felci.
    I tak myślałem, zeby je przehandlować, a nie chciał bym komuś zrobić niemiłej niespodzianki 🙂 <!-- s:) -->

  • ten kod powinien znajdowac się w dokumentacji pokładowej auta...tak mi odp na e-mail'a z serwisu skody.

  • mam radio 202 i:
    -wymieniac tylko na wysoki model jezeli chcesz polepszenie jakosci, standartowe pionki, soniaki graja gorzej (jezeli wymieniasz z powodu mp3 i cd to nie ma o czym gadac, do kasety tego nie wcisniesz)
    -kod radia mam w instrukcji radia, jezeli dobrze pamietam to cos 4 cyfrowe.
    -wyciagniecie radia nie spowodowalo jego zablokowania -u mnie (o dziwo mozna wylaczyc kodowanie) nie wiem jak bedzie u ciebie...
    -puszka prosi o wpisanie kodu po odlaczeniu zasilania, nawet taka prymitywna jak 202, ale tak jak pisalem mozna tego extrasa wylaczyc.
    -pamietaj ze to nie jest standartowy rozmiar i trzeba dokupic zaslepke, albo nowy przedni panel z wieksza polka pod radiem.
    -przy podlaczeniu innego radia musisz zamienic +12 z +12 ze stacyjki, bo szkoda ma swoj patent w kostce iso i zamienia te dwa przewody

    ps. w grubej instrukcji do radia jest taka wklejka z numerem kodu.
    widze ze jedna naklejka z kodem jest odklejona wiec trzeba szukac gdzie mogli wkleic ta druga naklejke.
    wylaczenie kodowania:
    wchodzisz do setup`u przytrzymujac TP przez >2sek
    opcja CODE/SAFE -code znaczy ze kodowanie NIE jest aktywne, safe znaczy ze kodowanie jest aktywne (opcje mozna zmieniac tylko posiadajac oryginalny kod:)

  • Dzięki Jarek...chyba wiem o co chodzi.
    Tylko taka kwestia czy mogę opcje SAFE przełączyć na CODE? i jak to zrobić ( jaką kombinację klawiszy trzeba wcisnąć i czy trzeba znać kod do radia)?

    pozdr.

  • tak, trzeba znac kod radia zeby zmieniac z safe na code i na odwrot.
    kombinacji klawiszy nie ma, wchodzisz do setupu przez przytrzymanie TP i pozniej pokolei przechodzisz do nastepnych opcji: z tego co pamietam to jest ustawianie glosnosci, komunikatow RDS i cos tam jeszcze.
    jezeli przejdziesz do kodowania i bedzie widnial napis: safe to bez kodow nie radze wyciagac radia, ani odlaczac aku.
    nie wiem skad sie wziely przypuszczenia ze w twoim samochodzie twoje radio bedzie zawsze widoczne, to radio nie ma zadnej komunikacji z kompem...wiec jak sie zablokuje to bez kodu bedzie lipa.

  • no to u mnie opcja save jest chyba wyłaczona, bo radio juz zdazyłem wybebeszyć, podłaczyc jeszcze raz i nic nie chciało ode mnie.

    co do rozmiaru radia, jest ono nieco wieksze od standardowego i trzeba założyć listewkę wykończeniową pomiedzy przyciskami (pogrzewania szyby itd) a radiem, dobrze mówie ?? rozmiar kieszeni na samo radio jest chyba standardowy.