Witam, spotkałem się z podobnym problemem, który powodował u mnie całkowite rozładowanie akumulatora w tydzień. Po wyłączeniu zapłonu i zamknięciu auta co 2 minuty było słychac zadziałanie przekaźnika, który załączał silniczek przepustnicy na 10 sekund i tak w kółko dzień i noc. Komputer nigdy nie przechodził w stan uśpienia po upływie 30 minut i podobnie jak pracujący co 2 minuty silniczek przepustnicy czerpał sporo energii (średnio jakieś 350 mA).
W moim przypadku przyczyną było notoryczne parkowanie auta na wstecznym biegu, co powodowało załączenie czujek parkowania, które z kolei pomimo wyłączonego zapłonu i zamkniętego auta nie pozwalały na uśpienie komputera i powodowały załączanie się silniczka przepustnicy. Może to Cię naprowadzi jakoś na właściwy trop, pozdrawiam.
J
jarlem (@jarlem)
0
Reputacja
2
Posty
1
Wyświetlenia
0
Obserwujący
0
Obserwowani
Informacje o jarlem
Dołączono
Ostatnio online
Najlepsze posty napisane przez jarlem
Ten użytkownik nic jeszcze nie napisał.
Najnowszy post utworzony przez jarlem
-
-
Witam, męczyłem się z niedoładowanym akumulatorem od grudnia, pod obciążeniem na biegu jałowym (załączone światła, wentylator na 2 bieg i radio) ładowanie na klemach akumulatora oscylowało od 13,7 V na zimnym silniku do 13,5 V na rozgrzanym silniku. Zdania były podzielone czy jest to w normie czy też nie, pojawiały się opinie o zbyt krótkich przebiegach itp. W końcu odstawiłem autko do elektryka, który twierdził, że minimalne ładowanie pod obciążeniem to 14 V. Zdiagnozował uszkodzony regulator napięcia, wymienił i ładowanie pod obciążeniem na biegu jałowym po nagrzaniu silnika jest nie mniejsze niż 14,1 V. Problem z głowy
<!-- s:) -->