Witaj na forum Fabia Club Polska

Duże chwilowe spalanie w 1.4 TDI

Temat utworzony · 3 Posty · 854 Wyświetlenia
  • Witam
    Mam problem z moją fabia chodzio chwilowe spalanie, to chwilowe spalanie dochodzi czasami do 99,9 l czseto występuje 40 l,
    50l, 60l chwilowe takie zużycie uwidacznia się przy ruszaniu. Średnie zużycie paliwa w trasie 4,7 l/100km w miescie 5.9 l/100km
    wydaje mi się że chyba jest normą aczkoliwek w porównaniu z identyczną fabia tyle że firmową spalanie chwilowe rzadko
    uwaje mi się uzyskać 50 l, 60l natomiast średnie spalanie 4,3l/100km w trasie w mieście 5,6l/100km. Co jest nie tak dodam
    że samochód był podpinany do komputera i komputer nie wykrył żadnych błędów

  • Witam!

    Nie przejmuj się chwilowym spalaniem, najważniejsze jest średnie. Mam 1,9 TDi i mam podobne wskazania chwilowego zazwyczaj na I i II biegu(jak się da ostro po gazie) a średnie spalanie jest adekwatne do mojego stylu jazdy ( 6l / 8l /100km). Średnie chwilowe spalanie może się przydać jedynie do prędkości przelotowych rzędu (60-200km/h), żeby się móc orientacyjnie kontrolować ze spalaniem - ( O fajnie jadę sobie 120 po prostej drodze, nie przyśpieszając chwilowe spalanie podaje 6,1 więc jak tak dalej bede jechał, to spalanie nie powinno przekroczyć ~6 litrów). Moim zdaniem jest to niepotrzebny gadżet. Na początku się tym "podniecałem"(O! Jak fajnie, mam spalanie jak rajdówka na OSie), ale teraz widzę, że jest to nieprzydatna opcja.

    Pozdrawiam,
    Miśeq

  • Zgadzam się w pełni z [b]mklosek[/b]. Też mam chwilowe nawet 99.9 przy ostrym ruszaniu. I ogólnie jak zdrowo dokładam do pieca ma niezłe wyniki, ale średnie wychodzi w normie, tak więc wszystko masz OK. 😉 <!-- s;) -->