Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Regulacja temperatury nawiewu i prędkość wentylatora

Topic created · 1 Posts · 608 Views
 • Witam wszystkich forumowiczów.

  W mojej Fabii 1 kombi, 2005r, 1,9TDI ATD, Klimatyzacja mam problem z ustawienie temperatury nawiewu.
  Problem u mnie wygląda tak, że po nastawieniu żądanej temperatury nawiewu słychać, że klapka od ustawienie temperatury zmienia swoje położenie. Po chwili, około 1 min, słychać że klapka znów zmienia swoje położenie, za chwilę znowu i znowu. Z każdą zmianą położenia klapki wieje coraz cieplejsze powietrze. Po kilku minutach wieje gorące powietrze (max temp).
  Na tym forum znalazłem instrukcję jak zregenerować potencjometr pozycji klapki. Naprawa potencjometru zakończyła się sukcesem (tak się wydawało). Zmiana położenia powodowała zmianę rezystancji w sposób ciągły i płynny. Po regeneracji zrobiłem adaptację, ta bez problemu zakończyła się wynikiem 0 0. Mimo wszystko problem dalej występuję.
  Teraz mam problem, czy powtórzyć czyszczenie potencjometru? Czy może wymienić od razu na nowy cały moduł?
  Pomyślałem, że może uszkodzony jest sam nastawnik temperatury (tzn. pokrętło od ustawienie żądanej temperatury). Czy jest możliwość sprawdzenie VAG-iem jaka jest aktualna pozycja nastawnika i jaka jest odczytana pozycja z potencjometru położenia klapki?
  Kolejnym problemem jaki mam to prędkość wentylatora nawiewu, nie działa bieg 1 (działa bieg 2,3,4). Rezystor i termik w kanale nawiewu są ok, najprawdopodobniej nie działa przełącznik. Nie wiem czy może mieć to wpływ na regulację temperatury? Jeżeli są to zupełnie osobne i niezależne awarie to chciałbym się tym zająć w późniejszym terminie.

Log in to reply