Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z wewnętrznym oświetleniem w Fabii 1

Temat utworzony · 4 Posty · 668 Wyświetlenia
  • Witam,
    mam problem z lampką znajdującą się na suficie, ponieważ ustawiając przełącznik w prawo (powinno świecić się na stałe) to nic się nie świeci, ustawiając w lewo (powinno świecić się po otworzeniu drzwi) to świeci się cały czas.

    Czerwone lampki w drzwiach świecą się prawidłowo tylko gdy drzwi są otwarte, również kontrolka na tablicy świeci się poprawnie przy otwartych drzwiach, więc to raczej nie jest problem z czujnikiem.

    Może ktoś mi doradzić co może zrobić laik w domowych warunkach by chociaż sprowokować coś zaradzić?

    Jeszcze mam jedno pytanie, bo chciałem wymienić wewnętrzne oświetlenie na ledy dla oszczędności akumulatora na postoju, środkowa żarówka bez problemu się świeci, lecz te boczne (lampki do czytania) nie świecą się na ledach, możliwe że środkowej nie przeszkadza że jest mniejszy pobór prądu a te boczne mają zabezpieczenie przed zbyt małym? Czy raczej to kwestia żarówek? Nie bardzo w tej chwili mam możliwość sprawdzić w innym miejscu, ewentualnie w sobotę spróbuję jeszcze do bagażnika ją włożyć

    p.s. Zajmuje się ktoś tym forum? W sobotę zarejestrowałem się i do tej pory nikt nie aktywował mi konta 😞 <!-- s:( -->

  • Skąd jesteś ?
    Niestety , ja na aktywację konta czekałem chyba m-c [emoji53]

  • Okolice tarnowa

  • Rozebrałem lampkę, sprawdziłem przepływ prądu, na środkowym i lewym pinie był cały czas przepływ, a na środkowym i lewym ani przy zamkniętych ani przy otwartych drzwiach nie było przepływu, więc niestety jest jakiś problem z tym przewodem do automatycznego święcenia się..

    Co do żarówek led jednak działają, lecz był problem ze stykami bo mają delikatnie inaczej druciki ustawione ale lekko przestawiłem te druciki w żarówce i świecą