Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem z zamkiem

Topic created · 3 Posts · 2626 Views
  • Witam

    Posiadam od pewnego czasu pewien problem który spowodował u mnie atak do działania mam nadzieję że to co opiszę w miarę pomoże w jakimś ukierunkowaniu działania do naprawy tego.

    Od jakiegoś czasu zauważyłem że świruje mi otwieranie i zamykanie drzwi a mianowicie po wejściu do auta albo po jego otwarciu i otwarciu drzwi zamek wszystkie zamki w drzwiach się zamykają albo zamkną i otworzą na nowo, kilka dni temu siedziałem w aucie kluczyk w stacyjce radio gra wysiadłem z auta zamykam drzwi i nagle bach automatycznie zablokowały mi się wszystkie drzwi no i oczywiście problem :evil: <!-- s:evil: --> wcześniej od czasu kiedy mam fabinatora takich problemów z zamkiem nie miałem oczywiście jak zamknę auto to na szczęście jest zamknięte i się nie otworzy problem jest tak naprawdę po jego otwarciu oczywiście ma swoje dni raz takie się dzieje a kilka dni jest wszystko ok. Mogę dodać jeszcze że mam włączoną opcje zamykania się drzwi automatycznie po przekroczeniu chyba 20km/h już od kilku dobrych lat oczywiście na komputerze nie mam żadnych błędów co do zamka każdy otwiera się i zamyka prawidłowo i tu mam właśnie problem co może być przyczyną takiego działania gdzie szukać jakiegoś rozwiązania nie chce dawać auta od razu do elektryka bo tylko mnie skasuje a nic nie znajdzie więc każda wasza porada może pomóc

    Dzięki 🙂

  • Nie masz problemu z oświetleniem wnętrza po otwarciu drzwi? Jeśli masz to mam to samo. Po diagnozie problemu - nie działa czujnik otwarcia drzwi. Do wymiany zamki lub mikro przełączniki.

  • Podpinam się pod temat mam dokładnie ten sam problem w swojej fabi, centralny potrafi zamknąć czasami wszystkie drzwi, z tym że, oświetlenie wnętrza zapala się bez problemu po otwarciu drzwi, jednak zamknięcie drzwi od strony kierowcy i samochodu nie gasi oświetlenia, dopiero po 20 sekundach samo gaśnie, a od strony pasażera zamknięcie samochodu powoduje gaszenie oświetlenia, dodam że od strony pasażera działa mi domykanie szyb z kluczyka a od kierowcy nie, sam obstawiałem na uszkodzenie zamka kierowcy a że ostatnim czasem zaczął się zacinać postanowiłem go wymienić i niestety nie pomogło to, na problem z oświetleniem i brakiem możliwości domykania szyb a dodatkowo na tym nowym zamku jest inny problem w postaci że, po zamknięciu samochodu od strony kierowcy drzwi się otwierają i zawsze trzeba zamykać samochód na dwa razy, od strony pasażera wystarczy zamknąć raz i jest ok, macie jakieś pomysły ? Ja obstawiam na uszkodzoną wiązkę z tym że nie wiem które przewody są odpowiedzialne za domykania szyb i za gaszenie światła.

Log in to reply