Witaj na forum Fabia Club Polska

Kontrolka ABS i ręcznego.

Temat utworzony · 2 Posty · 3130 Wyświetlenia
  • Witam.
    Mam następujący problem: Po przekręceniu kluczyka słychać 3 sygnały dźwiękowe i nie pali się kontrolka ręcznego mimo, że jest zaciągnięty, a także kontrolka ABS-u. Według instrukcji kontrolka ABS powinna się zapalić i po uruchomieniu zapłonu zgasnąć. U mnie brak jest reakcji obie kontrolki nie świecą. Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu. Samochód mam od 3 tygodni. Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.

  • Problem rozwiązany.
    Odpowiedzialny za sygnał dźwiękowy był "słynny" bezpiecznik pod pokrywą akumulatora 40 A.
    Natomiast powód braku lampki ABS po przekręceniu zapłonu oraz lampki ręcznego mimo jego zaciągnięcia przeszedł granice mojej wyobraźni na temat ludzkiej głupoty.
    Po wymianie bezpiecznika oraz podłączeniu do komputera sygnał dźwiękowy znikł natomiast lampki dalej nie działały. Okazało się, że poprzedni właściciel (Holandia - auto kupione w polskim komisie) zamiast wymienić bezpiecznik (nie wiem czy nie potrafił czy nie miał kompa) i udać się na diagnostykę komputerową. Wymontował tablicę zegarów i zalał (na nieszczęście bo nie da się tego usunąć jak w przypadku sylikonu) klejem do szyb samochodowych diody aby nie świeciły cały czas sygnalizując "wielką awarię" czyli przepalony bezpiecznik.
    :szok: :szok: :szok: <!-- s:szok: -->