Witaj na forum Fabia Club Polska

Przewód chłodzenia schowka - gdzie podłączyć?

Topic created · 2 Posts · 6481 Views
 • Witam 🙂 <!-- s:) -->
  Od listopada jestem szczęśliwym posiadaczem Fabii Kombi 1.2 HTP i na forum bywałem już często anonimowo, wielokrotnie korzystając z zawartych tu porad i zawsze znajdowałem prawidłową odpowiedź, no ale nadszedł dzień, gdy nie znalazłem i postanowiłem samemu zapytać. Niniejszym więc witam się serdecznie 🙂 .

  Do rzeczy: od samego początku w Fabii miałem problem z wentylatorem nawiewu: hałasował. Dwa razy już smarowałem, ale efekt był krótkotrwały, w końcu odpuściłem. Dziś dodatkowo nawiew zaczął działać tylko na 4 biegu: zapewne bezpiecznik termiczny. Nowa dmuchawa zamówiona, więc wymienię go przy tej samej okazji.

  Przy pierwszym demontażu nieopacznie wyszarpałem przewód/wężyk/peszel odpowiedzialny za chłodzenie schowka. Próbowałem zlokalizować gdzie był on oryginalnie podłączony, przeszukałem pół internetu, oglądałem zdjęcia rozmontowanej deski rozdzielczej (niestety nigdzie bez odpowiedniego zbliżenia na ten przewód) no i nic. Widocznie tylko ja jestem takim baranem, żeby mieć ten problem 😄 . Stwierdziłem więc, że skoro i tak będę tam po raz kolejny grzebał, to może i się dowiem gdzie go podpiąć. Wszelkie zdjęcia z dużymi, czerwonymi strzałkami mile widziane 🙂 .

  P.S. Wiem, że to nie jest problem typowo elektryczny, ale mechaniczny w sumie też nie, a w tym dziale prędzej trafię na kogoś, kto może pomóc.

 • Problem, po długim czasie rozwiązany.
  Zostawiam więc rozwiązanie dla potomnych.
  Ano byłem dziś odebrać Fabię od mechanika, z zupełnie inną usterką, jako że to mechanik zajmujący się tylko samochodami z grupy VAG, to podpytałem go gdzie podpiąć ten peszel, podpowiedział, po powrocie do domu od razu zdjąłem schowek i udało się!

  Miejsce podpięcia peszla znajduje się za rezystorem dmuchawy, bardziej w głąb, w stronę maski. Mowa oczywiście o tym rezystorze: http://image.ceneo.pl/data/products/4578892/i-opornik-rezystor-nagrzewnicy-skoda-fabia-vw-polo-fox-seat-ibiza-cordoba-oryginalny.jpg<!-- m -->
  Po zdjęciu schowka rezystor znajduje się na tunelu nawiewu, po lewej stronie od wentylatora, każdy zainteresowany sobie znajdzie gdzie to jest.

  Ja zrobiłem tak, że dla ułatwienia dostępu wyjąłem rezystor i wsadziłem całą dłoń głęboko, hen, hen w kierunku maski 😄 . Jest mało miejsca, więc jeśli ktoś ma za duże dłonie, to może niestety nie dać rady, najlepiej jednocześnie włączyć nawiew, aby czuć skąd dmucha, za rezystorem, po lewej stronie, znajduje się rurka, na którą należy nasunąć wspomniany peszel. I tyle, teraz mi ładnie dmucha do schowka 🙂 .

  Przy okazji, jeśli ktoś jest z okolic Mysłowic, to znajduje się tam świetny mechanik, który jak wspomniałem robi tylko auto z grupy VAG. Jak z nim chwilę rozmawiałem, to mówił, że 13 lat pracował w ASO, więc co nieco o tych autach wie 🙂 . Podpytałem go o różne kruczki co do Fabii, takie jak problemy z regulacją temperatury/obiegiem wewnętrznym, cieknące drzwi tylne i wszystkie te sprawy są mu znane, także jeśli ktoś ma problem trudny w zlokalizowaniu, to mogę śmiało polecić.

  Nie będę tu robił reklamy, ale jeśli ktoś potrzebuje namiary, to niech się zgłosi.

  Pozdrawiam!

Log in to reply