Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] SDI Classic, kierownica, gałka, zegary.

Topic created · 1 Posts · 4832 Views
 • Witam,

  Mój tato jeździ fabią sdi w wersji classic, chciałem mu trochę umilić spartańskie warunki, zrobiłem jak na razie poniższe podmianki które moim zdaniem zwiększają komfort jazdy.

  [img]http://i.share.pho.to/5dd560ba_l.jpeg[/img]

  Kierownica - jest to kierownica sport z golfa 4 + do tego poduszka z octavii 1 najprawdopodobniej z wersji VRS.
  Ogólnie podejdzie wam prawie każda kierownica z vaga od golfa4 wzwyż, jest tam wieloklin, uwaga kierownice można zamontować krzywo iż nie ma tam tylko jednej pozycji montażowej! 2 kable do poduchy + 2 kable do klaksonu. Po podmiance może wywalić błąd poduchy także czyścimy vagiem. Do kierownicy będzie potrzebny bit SPLINE. Uwaga, poduszka jest taka sama jak w golfie 4 tylko różni się emblematem, kupiłem za pół darmo także miałem farta ale można wstawić z VW i coś pokombinować z jakimś emblematem.

  Zegary z Fabii VRS, tutaj uwaga, jeżeli macie zegary do 2005, a zamontujecie zegary z modelu po 2005, wskaźnik paliwa może działać odwrotnie, pełny zbiornik na blacie to pusty zbiornik. Trzeba wtedy wymienić pływak na ten z wersji późniejszej, numer części: (uzupełnię tylko znajdę!) Zegary oczywiście kodujemy jak przy standardowej wymianie, PIN odczytujemy ze starego i nowego, kodujemy nowe zegary nowym pinem, kodujemy opcje ze starych zegarów i kodujemy kluczyki, nie trzeba nowych transponderów, ja użyłem vag can commander + vcds lite.

  Gałka zmiany biegów, tutaj również mamy duże pole do manewru, ja kupiłem gałkę bodajże z polo 2007, coś tam była uszkodzona ramka ale ogólnie jest cała ze skóry także mamy z głowy oryginalny skodowski plastik szajs. Podejdzie tu również duża gama gałek z vaga od 2002 wzwyż. Wyciągamy gałkę, wyciągamy zszywki ze starej ramki, i wsadzamy nową gałkę ze skórzanym mieszkiem w naszą starą ramkę, zapinamy zszywkami, trochę dłubania jest ale nie ma tego złego, ja osobiście montuje gałkę dużym zipkiem bo oryginalna obejma jest jednorazowa, no chyba że jakoś zaciśniemy ją ponownie.

  [img]http://i.share.pho.to/264f246b_l.jpeg[/img]

  W planie również swap foteli przednich z golfa 4, tylko muszę jakieś dorwać w dobrej kasie i w miarę pod kolor, bo jednak są trochę szersze a tato jest dosyć szeroki 😄 <!-- s:D -->

Log in to reply