Witaj na forum Fabia Club Polska

Zdjęcie plastiku nawiewu przedniej szyby

Topic created · 2 Posts · 2302 Views
 • Witam, mogłem pomylić dział ale z nerwów nie mam głowy do tego, mam pytanie i szukam pilnej pomocy, czy da radę odczepić, wyczepić, wyjąć ten długi plastik nawiewu przedniej szyby w f1? bardzo pilna sprawa,

  z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam ! Mvr. 😞 :mur: 😞 <!-- s:( -->

 • Witaj,

  Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem, że chodzi Ci o podszybie ([b]5[/b]). Jeśli tak to można je oczywiście zdemontować. Zanim to jednak zrobisz musisz mieć ściągacz do ramion wycieraczek (w sensie jakikolwiek ściągacz, który do tego celu się nada). Osadzone są one na tzw wieloklinie, dlatego bez odpowiedniego narzędzia nie da rady ugryźć tego tematu. Osobiście powiem Ci, że jeśli naprawdę nie musisz tego zdejmować, to nie zdejmuj... 😄 W wypadku Fabii 1 problematyczne bywa porządne złożenie tego w sposób taki, jak zrobiła to fabryka (krawędź podszybia lubi odstawać od szyby - nie chce po prostu z powrotem wskoczyć w tę listwę 😕 <!-- s:/ --> ) W F2 sytuacja jest diametralnie inna - nie trzeba żadnych nitów i nie ma problemu z ponownym spasowaniem.

  Gdy zdejmiesz ramiona, sprawa jest prosta. Podszybie przymocowane jest za pomocą trzech plastikowych nitów ([b]1[/b]). Są one na tyle kruche (a przy tym dobrze siedzą w otworach wsporników), że nie radzę podejmować prób ich wyjmowania. Najlepiej użyć płaskiego nożyka z łamanym ostrzem i odciąć łby tych nitów. Gdy to zrobisz pozostanie Ci wypiąć podszybie z listwy, która zamontowana jest pod dolną krawędzią szyby ([b]3[/b]) - plastik podszybia należy delikatnie odrywać zaczynając od dowolnego z końców, z siłą o kierunku prostopadłym do płaszczyzny szyby ([b]4[/b]).

  Do zmontowania polecam użyć nowych nitów, można je bez problemu kupić w ASO, koszt około 1,5/szt. Poniżej schemat tego jak to wygląda.
  [img]http://workshop-manuals.com/skoda/fabia-mk1/images/fabia-mk1-1185.png[/img]

Log in to reply