Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Dziwny szum

Topic created · 3 Posts · 2894 Views
 • Witajcie,

  od pewnego czasu w mojej Fabii 1.9 TDI kombi, gdzieś tak mniej więcej od 60 km/h do 90 km/h słychać szum. Powyżej 90 km/h szum staje się dużo cichszy. Wiem na pewno, że mam do wymiany amorki z tyłu, lecz sądzę, że ten szum spowodowany jest przez łożyska, także z tyłu.

  Kiedy ze 100 km/h spuszcze nogę z gazu, to tak od 90 km/h do ok 60 km/h przez wytrącanie prędkości szum znów staje się głośny.

  Wiece może, ile mniej więcej kosztują łożyska z piastami z tyłu + wymiana?

 • Kolego, Twoje pytanie odnośnie piasty brzmi mniej więcej tak: "czy wiecie ile kosztuje Fabia?"

  Zależy jaką piastę kupisz i gdzie będziesz wymieniać. Ja pół roku temu miałem wymienianą z jednej strony - kupiłem z SKF-u, dałem 200 zł. Nie powiem ile wymiana kosztowała, bo robiłem przy okazji hamulce. Z dzisiejszej perspektywy jednak wiem, że gdyby poszła mi druga strona to wymieniłbym to sam. Robota jest stosunkowo prosta, problem jest tylko gdy potrzeba ściągacza (u mnie potrzebny nie był, piastę mechanik zdjął rękoma).

  U mnie łożysko padło z dnia na dzień i zaczęło rzęzić niesamowicie... już od 40stu km/h. Przy 80-tce w zasadzie nie słyszałem już silnika :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  Polecam nie oszczędzać na piaście. Proponuję SKF / INA / FAG lub oryginał (w Skodzie na pierwszy montaż bardzo często stosowane są łożyska INA - np. w rozrządach).

 • Wydaje mi się że wraz z prędkością szum by wzrastał gdyby było to łożysko.Możesz jakoś nagrać i udostępnić dźwięk?

Log in to reply