Witaj na forum Fabia Club Polska

No się doigraliśmy

Topic created · 3 Posts · 1194 Views
 • Dwa najnowsze modele Porsche trafiły do poznańskiej drogówki. Od kwietnia będą siały postrach wśród piratów drogowych. Oznakowane w barwy Policji auta będą patrolować autostradę, drogi ekspresowe i drogi krajowe. To pierwsze tej marki auta w polskiej policji. Poznańska policja otrzymała pieniądze na ich zakup z Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC).

  Policyjne Porsche 911 Carrera S i Porsche Cayman w ostatnich dniach marca pojawiły się na poznańskich ulicach. Od dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozpoczną w nich służbę na autostradzie A2 oraz na drogach Poznania i powiatu poznańskiego. Zakupione z funduszy Unii Europejskiej auta tej marki to pierwsze tego typu samochody w polskiej policji.

  Oba najnowocześniejsze radiowozy trafiły w ręce czterech policjantów z poznańskiej drogówki. Zostali oni starannie wyselekcjonowani z grupy dwustu mundurowych kandydatów na co dzień pracujących w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Cała czwórka to doświadczeni funkcjonariusze i kierowcy. Dwóch z nich ma cywilne licencje kierowców wyścigowych. W marcu policjanci byli w fabryce Porsche Stuttgart-Zuffenhausen. Oglądali, jak wygląda produkcja aluminiowo karbonowego nadwozia i montaż jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie aut na świecie. Podczas tygodniowego pobytu w Stuttgarcie przeszli także szkolenie na torze testowym pod okiem doświadczonych instruktorów.

  Poznańska policja w 2010 roku dowiedziała się o konkursie zorganizowanym przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC). Konkurs został ogłoszony w związku z projektem „Europejski program działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2011-2020”. Złożona przez Poznań aplikacja konkursowa została zaakceptowana pod koniec 2012 roku. ETSC przekazała na zakup dwóch radiowozów 800 tys. zł.

  źródło: KWP Poznań

  Zapraszam do obejrzenia.
  http://www.youtube.com/watch?v=v8ePX-d2k3s<!-- m -->

  Ciekaw jestem czy to prima aprilisowy żart czy też prawda, choć wzmianki na portalu epoznan.pl były już 28.03.2013.

  Auta stacjonują na komendzie policji autostradowej w Komornikach k. Poznania

 • Wczytaj sie w temat, to tylko żart policji i Porsche auta przygotowane na Poznań Motor Show do policji nie trafią, poza oklejeniem żadne z nich radiowozy 😛 <!-- s:P -->
  Takze jeszcze troche luzu nam zostało

 • [quote="mati190"]Wczytaj sie w temat, to tylko żart policji i Porsche auta przygotowane na Poznań Motor Show do policji nie trafią, poza oklejeniem żadne z nich radiowozy 😛 <!-- s:P -->
  Takze jeszcze troche luzu nam zostało[/quote]

  Zastanawiałem się kto pierwszy na to wpadnie...Specjalnie nie podałem linku na stronę KWP Poznań
  :hyhy:

Log in to reply