Witaj na forum Fabia Club Polska

Przewód anteny CB

Topic created · 6 Posts · 9903 Views
 • witam.chcę przeprowadzić przewód od anteny CB pod klapą bagażnika do wewnątrz.jak myślicie czy w tym miejscu (na uszczelce) nie będzie przeciekać woda do bagażnika?
  antena na magnesie.Fabia II kombi.może macie jakieś inne propozycje z góry dzięki za podpowiedz.

 • ja swoja antene trzymam w bagazniku jak jestem w niemczech i jak tylko przekraczam polska granice to ja wyciagam na dach, normalnie przyickam kabel klapa. nie wazne czy pada deszcz, snieg czy grad wszystkow bagazniku mam suche 🙂 <!-- s:) -->

 • Ja mam u siebie przez cały rok wystawioną podstawę do anteny CB przez bagażnik na dach (lewy narożnik), a antenę przykręcam kiedy potrzebuję i nic nie leci.Ani śnieg, ani deszcz, ani wiatr..

 • Ja również wystawiam przez bagażnik i nie mam najmnieszych problemów.

 • [quote="dadi1032"]A moze cos takiego

  http://pritv.pl/plaski-kabel-antenowy-ultra-cienki-przejsciowka-p-37.html<!-- m -->[/quote]

  Z takim czymś daj sobie spokój od razu.

  Co do wyprowadzania kabla - też wyrzucam "wierzchem" po uszczelce, z tym że w dolnej części klapy i robiąc "esa" w kanale na zewnątrz, żeby kabel z dachu szedł w dół, zawijał się do góry i dopiero wchodził do auta - wtedy woda ściekająca ewentualnie po nim w dół nie poleci później do góry i do środka, tylko skapnie na dół.

  Jeśli antene na magnesie masz na stałe na dachu, to proponuję ją dać w podobnym miejscu jak powyżej, w podobny sposób, ale pod uszczelką - nie pelenta Ci się pod rękami, jest ciągle w jednym miejscu, ułoży się i będzie OK, a spod uszczelki w bagażniku już masz ją pod tapicerką z boku i możesz jechać pod plastikami i progami tak, by w samochodzie nie była widoczna wcale.

Log in to reply