Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Głośniki w Fabii I

Topic created · 1 Posts · 18 Views
 • Witam,

  Mam pytanie związane z głośnikami w Fabii I. Autko mam od miesiąca, rocznik 2004 i z tego co się zorientowałem to mam zamontowane 4 głośniki - 2 w przednich drzwiach i 2 z tyłu koło półki. Muszę powiedzieć szczerze, że mnie to zdziwiło, bo wersja nie jest jakoś super wyposażona, a ma 4 głośniki, a w VW Polo ciut lepiej wyposażonym pożydzili 2 głośników i dali tylko 2 z przodu.

  Co do głośników z przodu to jestem zadowolony, na oryginalnym radiu fajnie pracują z jednym małym wyjątkiem - mianowicie prawy głośnik przerywa dość często, a przy ostatnich spadkach temperatury - jeszcze częściej. Jako metoda działa walnięcie go pięścią, ale w końcu mnie zacznie boleć ręka i wydaje mi się że wypadałoby to w końcu rozwiązać. Ktoś może mi podpowiedzieć, co może być winne? Czy cały głośnik na wymianę, czy po prostu styki zaśniedziały czy coś w tym stylu i tylko jeszcze raz je zlutować?

  Co do głośników z tyłu to mam wrażenie że są strasznie ciche. Gdy ustawiam w radiu głośność tylko na tył to jakbym nic nie słyszał. Czy wymiana ich na lepsze pomoże? Jeżeli tak to będę wdzięczny za poradę jaką te głośniki mają specyfikację, bo ja mogę póki co powiedzieć "poproszę głośniki do Fabii I" hehe ale wątpię żeby to wystarczyło.

  Jeszcze jedno pytanie co do tylnych drzwi. Jest tam miejsce na głośniki. Czy da się podpiąć tam głośniki? Jest jakieś gotowe podłączenie, czy trzeba kable ciągnąć? Jeżeli tak to pytanie jak wyżej - jakie głośniki tam siedzę.

  Z góry dzięki za pomoc! 🙂 <!-- s:) -->

Log in to reply