Witaj na forum Fabia Club Polska

ŠKODA w Rajdzie Polski

Topic created · 1 Posts · 1199 Views
 • Podczas odbywającego się w dniach 28-30 września Rajdu Polski, ŠKODĄ Fabią Super 2000 pojedzie Esapekka Lappi. Jest to przedostatnie wydarzenie tegorocznych Mistrzostw Europy.
  W Zespole ŠKODA Motorsport wystąpi nowy kierowca, 21-letni Fin - Esapekka Lappi. Fakt, że Juho Hänninen zapewnił ŠKODZIE tegoroczny tytuł Mistrza Europy, skłonił Zespół do przetestowania nowego, młodego talentu. Esapekka Lappi i jego pilot Janne Ferm wystąpią w przedostatnim rajdzie Mistrzostw Europy 2012, który odbywać się będzie na mazurskich trasach.
  [url=http://imageshack.us/photo/my-images/820/rajdpolski2.jpg/][img]http://imageshack.us/a/img820/87/rajdpolski2.jpg[/img][/url]

  „Będzie to nasz debiut w zespole fabrycznym ŠKODY. Już nie możemy się doczekać naszego występu. Szutrowe drogi występujące na odcinkach Rajdu Polski są podobne do tych, które znam z Finlandii. Pragniemy dać z siebie wszystko i zakończyć ten rajd z sukcesem” – mówi Esapekka Lappi.
  Zwyciężając we wszystkich siedmiu wydarzeniach, które składały się na tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Finlandii, Esapekka Lappi wykazał się olbrzymim talentem i uznaniem.

  Rajd Polski odbywać się będzie na szutrowych trasach w malowniczej krainie Jezior Mazurskich. Trwać będzie od 28 do 30 września i składać się będzie z 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 233 km.

  Juho Hänninen, startujący w fabrycznym zespole ŠKODA Motorsport, stał się pierwszym kierowcą na świecie, który zwyciężył w Rajdach IRC (2010), SWRC (2011) oraz w Mistrzostwach Europy.

Log in to reply