Witaj na forum Fabia Club Polska

Nawigacja czy CB? Co wybrać?

Temat utworzony · 25 Posty · 8340 Wyświetlenia
  • Ja też jestem za duetem CB + nawigacja. Nawigacja jest po to, żeby mi m.in. mówić, gdzie fotoradar i ewentualnie jako rejestrator parametrów (średnia szybkość, pozostały dystans, przewidywany czas jazdy). Często służy też pomocą przy określaniu, jak bardzo ostry jest zakręt, co pomaga w ekonomicznej jeździe. A CB? Choćby po to, żeby wiedzieć, gdzie misiaczki stoją, czy jest korek lub jakieś niebezpieczeństwo (kiedyś uniknąłem bliskiego spotkania 3 stopnia z pijanym oszołomem idącym środkiem drogi w dość niebezpiecznym miejscu). No i dodatkowo czasami nawiąże się jakaś ciekawa dyskusja...

  • Kontynuując temat, ja jestem bardziej za CB radiem, aczkolwiek na mało znanych trasach bądź trasach za granicą nawigacja też się przydaje.
    Z własnego doświadczenia wiem, że CB radio dobre jest w trasie, po mieście to albo są duże zakłócenia, albo większość to informacje nam nie przydatne 😕 <!-- s:/ --> . Kupując CB radio warto zwrócić uwagę na to czy jest przełącznik fal AM/FM. W Polsce działamy na falach AM natomiast w większości krajów Europy, a nawet innych kontynentów są to fale FM. Noi podstawa to dobra długa antena.
    Co do nawigacji GPS to jeżdżę żadko na niej, ale kilka razy mnie wyprowadziła w "pole". Plus to taki jak tutaj już wspomniał [b]krpablo[/b], pokazuje ograniczenia prędkości i fotoradary :policjant:

  • według mnie również na pierwszym miejscu jest CB z nawigacji korzystam bardzo mało. Miałem sytuację że navi nie mogła znaleźć danego adresu a koledzy taksiarze na cb podprowadzili mnie pod same drzwi.

  • Miałem ostatnio możliwość testowania jakiegoś Inteka, porażka...
    Wczoraj testowałem Yosana 120 Pro z anteną Sirio 145 jak pamiętam. Jak dla mnie zestaw rewelacyjny. Cena za całość widziałem na allegro za 360zł.
    Jak cb taty wróci z naprawy gwarancyjnej, to je też jeszcze sprawdzę. Jest to President Harry III jak pamiętam + antena Sirio 145.

  • [b]Bartass[/b] harry III to mercedes wśród cb. Ja osobiście posiadam alana 109 i nie narzekam. Ale jak masz dobre fundusze to bierz tego Presidenta 😉 <!-- s;) -->