Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] SKODA FABIA 1.4 TDI 2005 - problem z szybami elektryczn

Topic created · 1 Posts · 1234 Views
  • mam pytanie . czy we Fabi 1.4 tdi z 2005 za działanie szyb odpowiadają tylko takie sterowniki przy silniczkach w drzwiach oznaczone 401350A6 (jest to taka płytka drukowana która jest dopinana na silniczek i z niej wychodzą kostki.
    Otóż problemem jest taki iż po ściągnięciu tapicerki drzwi po stronie kierowcy ukazuje sie silnik szyb z takim czarnym sterownikiem(obudowa czarna a sterownik tak jak pisałem jest płytka drukowaną z procesorem itp). I teraz tak:
    Szyby po obu stronach nie działają ale jak wypnę kostki dochodzące do tegoż sterownika i wepnę je z powrotem to szyba po stronie pasażera zaczyna działać tylko z przycisku po stronie pasażera (po stronie kierowcy nie nie daje sie opuścić i podnieść)ale tylko do momentu jak zostanie odcięty prąd jakiś czas po zgaszeniu zapłonu. jak aktywuje zapłon to niestety już szyba nie działa trzeba znów kostkę wypiąć i wpiąć . Widać sterownik po stronie kierowcy wzbudza działanie sterownika przy silniczku po stronie pasażera. niestety szyba po stronie kierowcy i przyciski dwóch szyb po stronie kierowcy nie chcą w żaden sposób ruszyć szyb
    proszę pomóżcie bo nie chce brnąć w koszty i kupować coraz to innych części.
    proszę o odpowiedź czy za opuszczanie i podnoszenie szyb odpowiadają tylko te sterowniki czy jest jeszcze jkais inny moduł (nie sadze żeby komfort bo na komputerze nie znalazło błędu) kable też są sprawdzone więc zostaje tylko ten moduł przy silniczku który steruje szybą po sitronie kierowcy i widocznie tez wzbudza sterowanie po stronie pasażera.

Log in to reply