Witaj na forum Fabia Club Polska

ŠKODA z LPG –alternatywa dla wysokich cen paliw

Topic created · 1 Posts · 6494 Views
 • W związku ze stale rosnącymi cenami paliw, obserwowany jest trend wzrostu popularności samochodów wyposażonych w instalację LPG. Oferta ŠKODY wpisuje się w oczekiwania klientów – potwierdza to 85-procentowy wzrost sprzedaży samochodów z instalacją LPG w 2011 roku, w porównaniu do roku 2010.

  Od połowy 2006 roku ŠKODA współpracuje z firmą Landi Renzo w zakresie zasilania LPG. Najpierw były to cykle szkoleń dla pracowników Autoryzowanych Zakładów Dealerskich, a sprzedaż samochodów z dedykowaną instalacją LPG wystartowała od początku 2007 roku. Na przestrzeni lat 2007-2011 zanotowano 300 - procentowy wzrost sprzedaży aut zasilanych LPG.

  Styczeń br. był najlepszym miesiącem w historii sprzedaży samochodów zasilanych LPG. Poniższy wykres prezentuje wzrost sprzedaży samochodów wyposażonych w instalację LPG
  [url=http://imageshack.us/photo/my-images/560/wzrostlpg2.jpg/][img]http://img560.imageshack.us/img560/5428/wzrostlpg2.jpg[/img][/url]
  Największą sprzedaż ŠKODY z instalacją LPG generuje nowa Octavia Tour, na pozostałych miejscach plasują się modele Octavia, Fabia i Roomster. Najlepiej sprzedającym się modelem z instalacją LPG jest obecnie Octavia Tour z silnikiem 1.6 MPI.

  W tej chwili na rynku dostępne są następujące jednostki napędowe z instalacją LPG: MPI 1.6 (dla Octavii), MPI 1.2 (dla Fabii), MPI 1.4 (dla Fabii i Octavii) oraz doładowana jednostka 1.4 TSI(dla Octavii).
  Kupując instalację LPG ŠKODY, klient zyskuje 2-letnią gwarancję bez limitu kilometrów, dostosowaną do wymogów gwarancyjnych obowiązujących dla wszystkich modeli ŠKODY. Wszystkie instalację LPG Landi Renzo do samochodów ŠKODA są instalacjami dedykowanymi tzn. przygotowanymi do montażu w konkretnym modelu samochodu z określonym typem silnika.

  Z szczegółową ofertą marki ŠKODA dotyczącą instalacji LPG, można zapoznać się pod tym linkiem http://www.skoda-auto.pl/pl/oferta/auto-z-lpg.html<!-- m -->

  Jacek Golimowski, Specjalista ds. Obsługi Klientów Zbiorowych zapytany o najbliższe plany ŠKODY dotyczące zasilana LPG, powiedział: "Silniki MPI pozostaną w ofercie na 2012 rok. W związku z wprowadzeniem na rynek dwóch nowych modeli, rozważana jest możliwość wprowadzenia w tych samochodach również zasilania LPG. W tej chwili trwają testy kolejnej generacji instalacji LPG przeznaczonych do silników TSI (firmy Omegas). Testy mają na celu obniżenie zużycia benzyny, szczególnie podczas pracy silnika na wolnych obrotach".
  [url=http://imageshack.us/photo/my-images/861/octavialpg.jpg/][img]http://img861.imageshack.us/img861/6221/octavialpg.jpg[/img][/url]

  ŠKODA obecnie ma już 90 serwisów zajmujących się montażem i serwisem instalacji LPG.

Log in to reply