Witaj na forum Fabia Club Polska

Czerwony sportowiec by mati190

Temat utworzony · 289 Posty · 54855 Wyświetlenia
  • [quote="rufus"][quote="mati190"]To w tym rozmiarze będziesz miał dość wysoki indeks prędkości, bo normalnie są one zakładane do większych i mocniejszych samochodów[/quote]

    No niestety. Myślałem, że założę 185/50 ale felga jest za szeroko (7,5 cala). 195/50 z kolei ma nieznacznie mniejszą średnice, a nie chcę mieć dużej felgi i dużej dziury między linią nadkola a oponą.
    Do tej pory miałem 195/50R15 i jakoś mój samochodzik jeździł. Wiem, że na 16 calach spadną trochę osiągi fabii i wzrośnie spalanie, ale cóż.. samochód zagazowany, więc wzrost kosztów przejechanych km nie będzie taki duży, a jeśli chodzi o prędkości/przyszpieszenie, to jeżdżę dynamicznie ale nie szybko...... poza tym już niedługo rodzinka mi się powiększy i trzeba będzie być bardziej odpowiedzialnym :cisza: <!-- s:cisza: -->[/quote]

    No niestety zawsze trzeba wybierać między wygladem a praktycznością, a silniczek da rade, miałem taki więc wiem co mówie. Jak nie jeździsz ciągle gaz hamulec to raczej nie będziesz musiał zmieniać stylu jazdy, poza tym, to ty jako kierowca musisz znać granice możliwosci swoich i samochodu.

  • jak obiecalem tak zrobilem 🙂 masz 2 fotki, gdybys chcial jakies dokladniejsze blizej jakiegos miejsca to pisz 🙂 <!-- s:) --> sie zrobi^^

    [img]http://img859.imageshack.us/img859/9740/img0521qs.jpg[/img]

    [img]http://img402.imageshack.us/img402/4198/img0520pg.jpg[/img]

    Guma naprawde dobrze sie spisuje 🙂 wczoraj wykrakalem o rozlwewaniu i mialem cole wszedzie^^ 2 minutki z recznikami papierowymi i guma jak nowa 😜 tylko brudna... ale nie bardzo mam gdzie odkurzyc w takiej temperaturze 🙂

  • [quote="Havier"]jak obiecalem tak zrobilem 🙂 masz 2 fotki, gdybys chcial jakies dokladniejsze blizej jakiegos miejsca to pisz 🙂 <!-- s:) --> sie zrobi^^

    ...

    Guma naprawde dobrze sie spisuje 🙂 wczoraj wykrakalem o rozlwewaniu i mialem cole wszedzie^^ 2 minutki z recznikami papierowymi i guma jak nowa 😜 tylko brudna... ale nie bardzo mam gdzie odkurzyc w takiej temperaturze 🙂 [/quote]

    Faktycznie dobry bajer, świetnie wyglada i jest funkcjonalna, zmobilizowałeś mnie dzisiaj składam zamówienie i to będzie ostatni mod w tym miesiacu (niestety budżet wyczerpany), na przyszły miesiac siatka na oparcie tylnej kanapy i będzie porządek o jakim nikomu sie nie śniło. A na tak małej powierzchni faktycznie trzeba szukać rozwiązań powiększajacych ją, jak choćby ta siatka którą zakupiłem pod tylną półke

  • [quote="mati190"]
    Faktycznie dobry bajer, świetnie wyglada i jest funkcjonalna, zmobilizowałeś mnie dzisiaj składam zamówienie i to będzie ostatni mod w tym miesiacu (niestety budżet wyczerpany), na przyszły miesiac siatka na oparcie tylnej kanapy i będzie porządek o jakim nikomu sie nie śniło. A na tak małej powierzchni faktycznie trzeba szukać rozwiązań powiększajacych ją, jak choćby ta siatka którą zakupiłem pod tylną półke[/quote]

    Ja w marcu zakupie sobie chyba caly zestaw tych siatek 🙂 na polke, kanape i na lewy bok 🙂 bo miejsca naprawde malo 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Havier"]
    Ja w marcu zakupie sobie chyba caly zestaw tych siatek 🙂 na polke, kanape i na lewy bok 🙂 bo miejsca naprawde malo 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    W konkurencyjnych autach jest go jeszcze mniej, a co do siatek lepiej uważaj bo ceny zwalają z nóg

  • widzialem wlasnie 🙂 mam liste cen w PDF 🙂 z tym ze dla mnie latwiej wydac 30€ na siatke niz np. Tobie 100 zl 🙂 nie mowie tu, ze ja jakis bogaty czy cos ale tutaj 30 € to jak w pl 30 zl 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Havier"]widzialem wlasnie 🙂 mam liste cen w PDF 🙂 z tym ze dla mnie latwiej wydac 30€ na siatke niz np. Tobie 100 zl 🙂 nie mowie tu, ze ja jakis bogaty czy cos ale tutaj 30 € to jak w pl 30 zl 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Wiem, jeżdże dośc często za Odre i mam świadomość ze tam życie wygląda nieco inaczej, ja póki co moge liczyć co najwyżej na moją zaufaną dobrą duże w ASO która da cene z upustem biorąc po prostu towar na siebie

  • i tez masz dobrze 🙂 <!-- s:) -->) przy okazji, dlugo czekales na status klubowicza po przelaniu pieniedzy?;>

  • [quote="Havier"]i tez masz dobrze 🙂 <!-- s:) -->) przy okazji, dlugo czekales na status klubowicza po przelaniu pieniedzy?;>[/quote]

    Zależy z czym mam dobrze, upusty porażające nie są między 5 a 10% ale zawsze to coś, chociaz na litr benzyny jest. A co do statusu chyba ok tygodnia, nawet specjalnie nie zwróciłem uwagi na to że mój status sie zmienił

  • 5 czy 10% piechota nie chodzi, ze sie tak wyraze 🙂 zawsze cos 🙂 ok, dzieki za informacje 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Havier"]5 czy 10% piechota nie chodzi, ze sie tak wyraze 🙂 zawsze cos 🙂 ok, dzieki za informacje 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    No wiadomo, a co do informacji nie ma sprawy :zawstydzony:

  • teraz i ja jestem "zielony" 😄 <!-- s:D --> przy okazji, masz moze numer katalogowy listy ochronnej przy bagazniku?;>

  • [quote="Havier"]teraz i ja jestem "zielony" 😄 <!-- s:D --> przy okazji, masz moze numer katalogowy listy ochronnej przy bagazniku?;>[/quote]

    Masz na myśli tą wewnątrzna?

  • jesli sie nie myle to jest taka listwa, ktora sie nakleja zeby autka nie poobijac 🙂 <!-- s:) --> nie wiem czy w srodku czy na zewnatrz^^

  • [quote="Havier"]jesli sie nie myle to jest taka listwa, ktora sie nakleja zeby autka nie poobijac 🙂 <!-- s:) --> nie wiem czy w srodku czy na zewnatrz^^[/quote]

    Chyba o to Ci chodzi:

    Nakładka ochronna
    tylnego zderzaka
    dla Fabii (KDA 710 001),

    Jak coś znalezione w http://www.skoda-auto.pl/upload/1/File/Fabia_akcesoria_1110.pdf

  • o to^^ ale nie wyglada to najladniej 🙂 <!-- s:) --> chyba folie przezroczysta sobie zakupie^^

  • [quote="Havier"]o to^^ ale nie wyglada to najladniej 🙂 <!-- s:) --> chyba folie przezroczysta sobie zakupie^^[/quote]

    Ja bym póki co zrezygnował z takich bajerów na rzecz na przykład kompletu siatek do bagażnika

  • siatki na pierwszym miejscu, zastanawiam sie tylko:) w sumie takie cos jak folie itp daruje sobie na dluzej, najpierw musze odlozyc na MAXI-DOT'a i Navi 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Havier"]siatki na pierwszym miejscu, zastanawiam sie tylko:) w sumie takie cos jak folie itp daruje sobie na dluzej, najpierw musze odlozyc na MAXI-DOT'a i Navi 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    I słuszenie, ja tam navi sobie daruje, nie ma porządnych map polski a na wyjazdy zagraniczne mam Auto Mape wiec więcej nie potrzebuje, a tak tylko złodzieja będzie kusiło, a MaXI-DOT, to są jeszcze auta które go nie mają 😛

  • [quote="mati190"]
    I słuszenie, ja tam navi sobie daruje, nie ma porządnych map polski a na wyjazdy zagraniczne mam Auto Mape wiec więcej nie potrzebuje, a tak tylko złodzieja będzie kusiło, a MaXI-DOT, to są jeszcze auta które go nie mają 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Powiem Ci, ze bylem w szoku jak przyszlo do odbioru auta a tam nie ma MAXI-DOT'a o.O jak skladalem samochod nie zauwazylem ze trzeba za niego doplacic... duzo to nie jest wiec bym wzial... no coz moje niedopatrzenie 🙂