Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Drgania w 1.4 MPi

Topic created · 5 Posts · 5663 Views
 • Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne drgania w mojej F1. Dzieje się tak tylko w czasie jazdy, gdy mam wrzucony bieg, ale nie dodaję gazu.

  Trzęsie mi się nieznacznie środkowy tunel i z tyłu półka (chyba), albo ten plastik od wewnętrznej strony klapy bagażnika. Jest to trochę irytujące, bo nawet radiem nie potrafię tego zagłuszyć.

  Pocieszam się tym że jest zimno i plastikowe elementy się nieznacznie kurczą, na lato będzie znów ok.

  Czy ktoś w podobnej sytuacji wie jak temu zaradzić :?: <!-- s:?: -->

 • przychodzi mi parę rzeczy do głowy:
  to że lata ci środkowy tunel i trzeszczą plastiki to wszystko nie jest powód drgań. Drgania przenoszą się od silnika na budę przez poduszki silnika i skrzyni biegów. Nie masz czasem problemów ze sprzęgłem? Dziwnie się zachowuje lub coś innego?

 • Sprzęgło działa bez zarzutu (przebieg 152k). Na zimnym silniku słychać tylko czasem lekkie stukanie/ocieranie, w innym temacie zasugerowano mi iż może to być łożysko sprzęgła.

 • No właśnie dlatego spytałem o sprzęgło, bo potrafi tak się objawiać. To drganie tunelu też by wskazywało na okolice skrzyni biegów bo tam jest poduszka skrzyni niedaleko i bezpośrednio przenosi drgania na budę w tym miejscu. Przyjrzyj się dokładnie zachowaniu sprzęgła i coś pomyślimy.

 • Tunel to w zasadzie drga chwilowo, stukne go mocniej jest cisza, ale drgania tyłu są ciągłe, może podłożę coś dodatkowo na te gumy z półki, które opierają się o klapę.

Log in to reply