Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 241 Posty · 55019 Wyświetlenia
  • [quote="Lucas76"]Podpinam się do tematu, u mnie wygląda to tak, w przednich drzwiach szyby elektryczne, w prawych drzwiach po lekkim naciśnięciu przycisku szyba jedzie w dół do puszczenia przycisku, po całkowitym naciśnięciu szyba zjeżdża automatycznie do końca, z zamykaniem tak samo.
    Lewa strona lekki nacisk, szyba jedzie w dół, a mocny nacisk nie powoduje automatycznego opuszczenia szyby....do góry tez działa połowicznie.
    Ale ostatnio zapalił sie check (od drugiej sondy lambda), nie kasowałem go, bo byłem na urlopie, ale jak sam zgasł przy którymś odpaleniu auta, to zaczęła działać lewa szyba...niestety do czasu zgaszenia silnika.....po odpaleniu kolejnym juz znów działała połowicznie.
    Błędów na kompie nie wyświetla.... ???
    Co można sprawdzić?
    Próbowałem opcji otworzyć szybę i przytrzymać 3 sek przycisk, ale wtedy słyszę takie szybkie cykanie w drzwiach, mimo wszystko tak zrobiłem i w dolnym położeniu i górnym i nic....[/quote]
    wczoraj doszła jeszcze ciekawsza opcja, szyby nie otwieraja sie w ogóle.....nie słychac działanie silniczka w drzwiach po naciśnięciu przycisku otwierania szyb.
    Zadziałały szyby po otwarciu i zamknięciu za pomocą kluczyka w zamku, ale po zamknięciu auta, wyglada jakby komputer kasował ustawienia, bo po otwarciu auta z pilota, wsadzeniu kluczyka do stacyjki, szyby zaś nie działają. I wtedy opcja kluczyk do zamka, otwórz, zamknj i na jakis czas działa....
    Chyba, że jest ktoś z moich okolic (Ruda Śląska) i ma dobry program do diagnostyki i jest w stanie zdiagnozować przyczynę nie działania szyb w moim aucie....
    Temat ogarnięty, szyby działaja, jak w poście poprzedzającym, przerwany kabelek zasilający, teraz wlutowane krótkie "przedłużenie" i szyby śmigają, aż miło....