Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem ze stacyjką

Topic created · 5 Posts · 3440 Views
 • Wchodzę dzisiaj do swojego samochodu i nie mogę przekręcić stacyjki. Jakby coś blokowało. Kierownica jest zablokowana. Próbowałem ją ruszać i przekręcać kluczyk ale nic to nie daje. Czasem uda się lekko chyba na zapłon przekręcić bo wtedy próbuje włączyć się radio, ale od razu się wyłącza. Co może być ? Stacyjka do wymiany? Wystarczy sam wkład? Jakiś konkretny?

 • To w końcu da się kluczyk przekręcić czy nie !? - bo tak troszkę nie dopowiedziane...
  Ale - możesz mieć to co miałem - rozleciała się kostka stacyjki /styki elektryczne + plastik / i skutecznie blokowała obrót klucza. Dostęp jest taki - zdjąć górną i dolną osłonę kolumny kiery, Jeśli masz regulowaną to wysunąć do siebie i dasz radę poluzować dwa wkręty mocujące kostkę stacyjki, wyjmij ją i wtedy spróbuj przekręcić klucz, i już będziesz wszystko wiedział co blokuje i co do wymiany.

  omron

 • Nieda się. Chyba jest to ten sam problem co u Ciebie. Niestety nie potrafie zdjąc dolnej osłony. Odkręciłem 2 śrubki co trzymały górą i dolną cześć. Później jeszcze 1 pod regulatrem kieownicy, ale widze że za kierownicą są jeszcze 2 i nie wiem jak je odkręcić.

 • Kurcze - faktycznie trzeba kierę przekręcić o 90st. aby się do nich dostać a tego nie możesz zrobić - czyli trzeba by zdemontować kierę albo urwać plastiki - szkoda trochę...
  / oczywiście drugim kluczykiem też próbowałeś ! /
  omron

 • Kierownica obrócona, ale i tak nieda się odkręcić. To teraz jak zdemontować kierownicę?

  [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 27-07-2011, 16:47[/i] ][/size]
  Udało się po trudach odkręcić wszystko i wyciągnąć kostkę. Wygląda ona tak:
  [img]http://nokautimg2.pl/p-57-8c-578ca4f16c8436446776a9521b0c794d500x500/kostka-stacyjki-skoda-fabia-04-00-03-07.jpg[/img]

  W sklepie była podoba (wysokość taka sama, wtyki również, ale ona jakby była z wyglądy 3 stopniowa, a moja 2 )

Log in to reply