Witaj na forum Fabia Club Polska

Kopecký i Starý niepokonani podczas rajdu Agrotec!

Topic created · 1 Posts · 1229 Views
 • Rajdowe emocje podczas Międzynarodowych Mistrzostw Czech dodatkowo rozgrzał występ zespołu fabrycznego Škody.
  [url=http://imageshack.us/photo/my-images/684/agrotec.jpg/][img]http://img684.imageshack.us/img684/8162/agrotec.th.jpg[/img][/url]

  Zaraz po zwycięzcach, załodze Kopecký i Stary, na mecie rajdu Agrotec pojawił się Roman Kresta, również jadący Škodą Fabią S 2000.
  Załoga Škoda Motorsport zdominowała cały wyścig w Hustopeče, osiągając już drugie w tym sezonie zwycięstwo. Kopecký wysunął się na prowadzenie już po 3 odcinku i do końca rajdu zmierzał do mety, stopniowo powiększając swoją przewagę. Mimo, iż zespół brał udział w dwóch eliminacjach (spośród trzech) Rajdowych Mistrzostw Czech w tym sezonie, w klasyfikacji generalnej uplasował się na wysokiej drugiej pozycji.
  Podczas trzech piątkowych odcinków (52 km) toczyła się zażarta walka o każdą dziesiątą część sekundy - ostatecznie, Kopecký pokonał o 1,6 s. Pecha i 5,8 s. Kresta w Fabii Super 2000.
  Program sobotni z ośmioma oesami (łącznie 121 km) wiódł przez okolice morawskich winnic, a trasa obfitowała w dużą liczbę szybkich odcinków - średnia prędkość wyniosła ponad 110 km/h. Pogoda dopisała i okazała się sprzymierzeńcem Kopeckiego, który wygrał na pięciu oesach (w sumie siedem w całym rajdzie). Sukces Fabii S 2000 przypieczętowało drugie miejsce Romana Kresta (strata 37,4 s. do zwycięzcy).
  Jan Kopecký, komentując swoją drugą wygraną w rodzimych mistrzostwach w tym roku, powiedział: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki ciężkiej pracy możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Myślę, że ten rajd był doskonałym sprawdzianem i przedsmakiem Rajdu Belgii w Ypres, gdzie mamy nadzieję również powalczyć o pierwsze miejsce".

  Zespół Fabryczny Škody kontynuuje swój program - w przyszłym tygodniu odbędzie się Rajd Akropolu, w którym zespół Red Bull Škoda - SWRC będzie reprezentował Juho Hänninen, a następnie, za dwa tygodnie Rajd Ypres w Belgii.

Log in to reply