Witaj na forum Fabia Club Polska

Listwa zapłonowa

Temat utworzony · 5 Posty · 1042 Wyświetlenia
  • mam pytanko po wizycie u mechaniora i podpieciu do vaga mechanior stwierdził ze mam walnieta listwe zapłonową <rwane obroty na biegu jałowym.przepustnica czyszczona i kalibrowana u w/w mechanika>vag nie wykazał innego błedu tylko ten z przepustnicą przed czyszczeniemczy vag powinien pokazac jakis bład jesli jest walnieta listwa zapłonowa?

  • Jeśli byłaby padnięta całkiem, to nie pali na wszystkie gary (lub w ogóle)=utrata mocy.Po drugie -zdemontuj listwę i zobacz czy nie są zaśniedziałe styki świec i te wew.listwy - to może być powód "szarpanych" obrotów... A świece kiedy wymieniałeś?

    omron

  • swiece wymienione w sierpniu .magik odkrecał świece przekładał wykrecał ogladał i zdiagnozował ze cewka walnieta na jedym wtyku a silnik na jałowym dziwnie szarpie brak falowania obrotów

  • Jeśli "cewka walnieta na jedym wtyku " to dlaczego komp -VAG nie zgłasza złego spalania mieszaniki-sonda lambda ?! brak mocy?! coś mi tu nie gra ,proszę niech ktoś mnie poprawi!?

    omron

  • właśnie coś mi tu nie gra wag chyba powinien cos pokazać jakis bład a tu nic .