Witaj na forum Fabia Club Polska

Silniczek obiegu zamkniętego (V71)

Temat utworzony · 3 Posty · 1906 Wyświetlenia
  • Witam,

    Od 2016 r. posiadam Fabię II (1,9 tdi BSW, 2008 r.) i zmagam się z problemem silnika obiegu zamkniętego V71. W VCDS wyskakuje błąd 01274, a na panelu klimatyzacji w diagnostyce błąd 4FA. Silnik nie reaguje na włączenie obiegu zamkniętego.
    W okresie takim jak obecnie mam permanentnie zaparowane szyby i problem z ich efektywnym odparowaniem. I wydaje mi się, że jest to powiązane. Bez względu na to czy samochód stoi w garażu czy nie, po przejechaniu 3 km nagle wszystkie szyby w samochodzie zachodzą parą i nawet bezpośredni nawiew na szybę na największych obrotach pomaga dopiero po dłuższym czasie. Po ok. 30 km jakie mam do pracy, odparowane są jedynie szyba przednia i prawie w całości szyby boczne przednie.
    Próbowałem coś z tym zrobić, kierowałem się poradnikami na innych forach grupy VW. Kupiłem 3 używane silniczki obiegu zamkniętego na allegro, ale po zamontowaniu każdego z nich problem nie ustępuje. Wszystko wskazuje na to, że prąd do silniczka dochodzi (każdy z kupionych reaguje), ale po włączeniu zapłonu ustawia się on w pozycji skrajnej i przestaje od tego momentu reagować.

    Może spotkaliście się z problemem i będziecie w stanie pomóc albo chociaż podsunąć jakieś pomysły.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

  • adaptacje robiles?

  • [quote="patgaw"]adaptacje robiles?[/quote]
    Robiłem. Niczego to nie zmieniło.