Witaj na forum Fabia Club Polska

Klekot silnika na zimnym, zwiększone spalanie

Temat utworzony · 2 Posty · 1323 Wyświetlenia
  • Witam,

    Od jakiegoś czasu zauważyłem przypadłość w mojej fabce 1.4 16V 75KM, mianowicie na zimnym silniku dość mocno klekocze silnik, po chwili jazdy pracuje już normalnie (po rozgrzaniu się) pojawiło się to mniej więcej 1-2 miesiące temu gdy zaczęło się robić zimno. Dodatkowo spalanie również się zwiększyło do średniego spalania w cyklu mieszanym 10-12l/100Km, normalnie było to 7-8l. Mechanik powiedział że klekotanie to wina oleju i powinien zostać wymieniony faktycznie był wymieniany 14500km temu więc zaraz to uczynię. Samochód zakupiłem 1 rok temu bez informacji jaki zalany był olej do tej pory, w warsztacie polecono mi Total Quartz 10w40 i na taki wymieniłem w zeszłym roku, już od jakiegoś czasu czytam fora i wynika, że jest nieodpowiedni i powinien być 5w30 lub 5w40. Zastanawiam się nad Mannolem 5w30. A co wy sądzicie na ten temat, czy faktycznie przyczyną jest już stary olej? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

  • ogolnie te silniki tak maja taka jest ich wada poszukaj sobie na forach. a w warsztacie polecili ci zly olej.