Witaj na forum Fabia Club Polska

F2 obrączka w wlocie nawiewu

Temat utworzony · 6 Posty · 2688 Wyświetlenia
  • Na początku wita wszystkich bardzo serdecznie 🙂 <!-- s:) -->

    Zwracam się do was z nietypowym problemem 😞
    Otóż od 2 miesięcy użytkuję samochód służbowy Skoda fabia 2 i mam wielki problem. Dziś jadąc z żoną ta położyła na deskę rozdzielczą obrączkę bo smarowała dłonie. Pech chciał ze przy manewrze skrętu obrączka obsunęła się i wpadła do nawiewu pod szybą 😞
    Czy jest jakaś możliwość wyjęcia tej obrączki bez demontażu całej deski ? 😞

    Pozdrawiam

  • Witaj na FCP[b] Arthuro24[/b] 🙂 <!-- s:) -->
    To się Małżonka wykazała sporą niefrasobliwością, trzeba przyznać 😄

    Niestety, obawiam się, że nie masz już tam czego szukać, bo obrączka mogła wypaść przez odpływ drenaż służący do odpływu skroplin z klimatyzacji... 😞

  • Ojj obrączka wpadła od strony pasażera w okolicy słupka. Nie było słychać by gdzieś tam stukała. Zdjąłem kratkę nawiewu z przodu ale ona nie jest połączona z tym na szybę. W załączniku wstawiam zdjęcie z internetu deski od tyłu. tam jest ten kanał który biegnie od dmuchawy na szybę.

  • [quote="jacekpk"]...obrączka mogła wypaść przez odpływ drenaż służący do odpływu skroplin z klimatyzacji... 😞 <!-- s:( -->[/quote]
    To był oczywiście joke z mojej strony... :lol:
    [quote="Arthuro24"]Ojj obrączka wpadła od strony pasażera w okolicy słupka. Nie było słychać by gdzieś tam stukała.[/quote]
    Nigdzie jej nie słychać w czasie jazdy? Przydałaby się Kolego kamerka inspekcyjna by wpuścić ją tu i ówdzie i popatrzeć co tam się dzieje. Możesz wyjąć filtr kabinowy i spróbować włożyć dłoń w lewą stroną komory filtra, tam znajduje się nagrzewnica i parownik od klimy. Może tam gdzieś to spadło?

    BTW, możesz teraz powiedzieć, że masz Fabię na wagę złota i nie będzie w tym krzty przesady... 🙂

  • Czyli jest szansa że gdzieś to siedzi ?

  • [quote="Arthuro24"]Czyli jezt szansa że gdzieś to siedzi ?[/quote]
    Musi gdzieś siedzieć tylko że zapewne spadła kanałami na dół. W związku z tym samo ściągnięcie deski niewiele Ci pomoże.

    Tak jak mówię, przydałaby się jakaś kamerka inspekcyjna by móc spenetrować te kanały i popatrzeć co tam się dzieje. W przeciwnym razie szukanie tej obrączki bez demolki układu wentylacyjnego będzie co najmniej trudne.