Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1 - dziwny problem z sterowaniem szyby pasażera

Temat utworzony · 3 Posty · 1702 Wyświetlenia
  • [b][align=center]Witam mam problem ze sterowaniem prawej przedniej szyby przyciskiem od strony pasażera. Przycisk jest w 100% sprawny bo testowałem go w innej skodzie . Przyciskiem od strony kierowcy mogę zamykać i otwierać szybę. Pierwsze objawy były takie ze szyba z prawej strony samoczynnie się otwierała i zamykała, jeszcze można było to korygować przyciskiem od strony pasażera . W tej chwili nie ma żadnej reakcji po naciśnięciu przycisku od strony pasażera. Musze wspomnieć ze przez pewien czas tez nie było można sterować szybą przyciskami od strony kierowcy bez problemów, lecz gdy przestał działać przycisk od strony pasażera sterowanie od strony kierowcy przyciskami powróciło bez żadnych przeszkód . Przewody zostały sprawdzone i złącza od strony pasażera . Pozdrawiam i proszę o pomoc .[/align][/b]

    Fabia 1 2000r 1.9 tdi Comfort

    Nie wiem czy to jest z tym związane ale w tym samym czasie przestało mi działać podświetlenie prędkościomierza (nie są to żarówki bo jest on podświetlany LED ) -Czasami w czasie jazdy załącza się podświetlenie na chwile .

  • Witaj Piotrek007,

    Ja tą diagnozę rozpocząłbym od rzeczy najprostszej - sprawdzenia błędów w sterowniku. Może będą tam informacje które skutecznie zawężą obszar poszukiwań Twojego problemu.
    [quote="Piotrek007"]Przewody zostały sprawdzone i złącza od strony pasażera.[/quote]
    Co dokładnie sprawdzałeś - przewody w drzwiach oraz gumowym peszlu łączącym drzwi z nadwoziem? Według mnie to wygląda na usterkę wiązki. Ja miałem kiedyś uszkodzony przewód w klapie - a objaw był taki: szwankujące podświetlenie zegarów 🙂 <!-- s:) --> Piszę o tym po to, by pokazać że usterka może się czasami znajdować w najmniej oczywistym miejscu. Z tego również powodu polecam sprawdzenie błędów sterownika. Jeśli sprawdzałeś to napisz co tam znalazłeś.

  • Na łączeniu w gumie i drzwiach pod tapicerką. Tydzień wcześniej wymieniałem wszystkie żarówki przednie w kloszach na markowe i nową dmuchawę z regulatorem obrotów bo stara paliła bezpieczniki . Lecz zrobiłem to bardzo ostrożnie i sprawdzałem ponownie jeszcze raz podłączenie , dociśniecie wszystkich złączek w obrębie dmuchawy .