Witaj na forum Fabia Club Polska

Turbina?

Temat utworzony · 2 Posty · 4631 Wyświetlenia
  • Witam. Na samym początku chciałbym zaznaczyć ze jestem amatorem w spr mechanicznych , ale umiem zmienić koło:)

    w mojej fabi 1.9 tdi 2002 r 105 km przy dosc raptownym przyspieszaniu czuć delikatne szarpniecie do tylu przy około 2 tys obr. zdarzało się ze przełaczała się w stan awaryjny i trzeba było ponownie odpalić ja żeby dalej jechać. zauważyłem ze z interkulera kapie mi delikatnie olej. to co uznałem ze jestem w stanie spr to odkręciłem węże od egr silnika to co jest na wierzchu i porostu wytarłem z delikatnego nalotu chyba oleju bo czarne, jak i wyczyściłem egr. samą szmatka bo delikatnie była tam warstwa sadzy. dalej nie wiem czy warto pchać moje łapy bo jak zaznaczyłem na początku nie robiłem nigdy większych napraw bo nie biorę się za coś czego nie umiem choć chciałbym się nauczyć,

    zaznaczę tylko ze tył samochodu okolice wydechu, zderzaka ,podwozia czyste. nie mam żadnego widocznego nalotu spalin (mówią ze jak turbina się kończy to kopci i to widać ja sie nie znam). dodam także ze nie czuje żeby ta turbina działała bo jedzie się jak TD a pali mi teraz 7l on. jakieś rady? sugestie?

    Ps kolega podłączył i pod komputer fabke . oczywiście samouk kupił kabel i oprogramowanie. błąd pedału przyśpieszenia pokazało mi.

  • Zajrzyj do wątku:
    http://www.forum.fcp.pl/viewtopic.php?t=12514<!-- l -->