Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Wymiana dmuchawy nawiewu

Temat utworzony · 21 Posty · 52108 Wyświetlenia
  • [quote="menar"]Witam jestem nowy, jednak od razu mam pytanie i liczę na pomoc 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    Witaj na forum [b]menar[/b] 🙂 Tak to już zwykle jest, że trafia się w to miejsce z gotowym pytaniem i poszukuje się na niego odpwiedzi 🙂

    [quote="menar"]Mechani u którego zostawiłem auto dawno temu na wymianę wentylatora zepsuł pokrętło zmiany położenia nawiewów[/quote]
    Ów mechanik (choć prędzej określiłbym go innym terminem) zdejmując deskę rozdzielczą nie odpiął linki od pokręteł i ją zerwał z trzpienia. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że sam trzpień nie złamał się.

    Moja rada jest następująca: trzeba wymontować radio. Gdy to zrobisz to w ściance deski rozdzielczej za plecami radia będziesz mieć parę dziur. Przechodzić będzie wiązka do radia oraz owe linki od pokręteł nawiewu. Trzeba wziąć w latarkę w dłoń i poświecić w te dziury i poszukać w głebi trzpienia na który trzeba będzie nasadzić linkę tym czarnym końcem. Pomarańczowy koniec ma być podłączony do pokrętła. Trzpień na który trzeba nałożyć linkę z tego co pamiętam był koloru białego i będzie miał zewnętrze nacięcia odpowiadające nacięciom wewnętrznym w czarnej końcówce Twojej linki. Jeśli tylko ten trzpień nie został urwany to problem można naprawić w 15-20 minut 🙂

    Aha, jeśli masz fabryczne radio to dobra rada - zdejmij klemę z akumulatora zanim odłączysz kostkę od radia. W przeciwnym razie mogą wystąpić potem problemy z kodem 😉