Witaj na forum Fabia Club Polska

Kodowanie kluczyka

Temat utworzony · 6 Posty · 2732 Wyświetlenia
  • Witam,
    Mechanik wymienił mi zamek od strony kierowcy, wszystko działa pięknie centralny z kluczyka itp. ale pojawił się problem, gdyż nie działa pilot. Nie reaguje na nic. Mam pytanie jak zakodować tą zabawkę i czy w ogole jest możliwe, żę rozkodował się po wymianie zamka?

    Kolejne pytanie. Po odebraniu auta wszystkie drzwi ryglowały się po przekroczeniu 20km/h, tak jak to było wcześniej i otwierały się wszystkie drzwi po wyjęciu kluczyka(jak nigdy). Teraz po kilku godzinach po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki otwieraja się tylko drzwi kierowcy, tak jak bylo przed naprawą. Co może za to odpowiadać? Nie ukrywam, że wolę jak otwierają mi się wszystkie drzwi. rozumiem, że to kwestia modułu komfortu, ale czy istnieje możliwość zmiany tego bez vaga samym pstrykaniem pilota(próbowałem kodować pilot).

  • Poklikałem przyciskami kluczyka podczas jazdy i po wyciągnięciu go otwierają się znowu wszystkie drzwi. Sorry za odświeżenie posta.

  • To jest prawidłowe działanie.

  • To jest loteria z otwieraniem drzwi po wyjęciu kluczyka. Dzisiaj otwierało wszystkie i tylko kierowcy. Tzn co jest normą? Otwieranie wszystkich?

  • Prawidłowe działanie to ryglowanie po przekroczeniu 20km/h, a po wyciągnięciu kluczyka wszystkie drzwi odryglowują się.Jeśli natomiast dojdzie do tego że w czasie jazdy zatrzymujesz się aby kogoś wysadzić, to poprzez podwójne pociągnięcie klamki od wewnątrz dane drzwi (tylko te którego stroną wysiada pasażer) zostają odryglowane i zaraz po przekroczeniu 20km/h (jak ruszysz ponownie) ryglują się powtórnie.Tak to działa u mnie.

  • No właśnie. Sprawę z pilotem rozwiązałem wymieniając baterię. Szkoda, że nie zacząłem od tego, ale nie spodziewałem się, że się rozładuje po wymianie zamka(duży zbieg okoliczności). Dalej zastanawia mnie jednak to, dlaczego raz otwierają się wszystkie, a raz(przeważnie) tylko drzwi kierowcy po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.