Witaj na forum Fabia Club Polska

Profilaktyka

Temat utworzony · 3 Posty · 761 Wyświetlenia
  • Witam

    Posiadam Skodę Fabia 1.2 HTP 51KW z 2009r. Do tej poru spisuje się bez zarzutu chociaż nie ukrywam dbam o elementy które zużywają się i dość łatwo można to stwierdzić. Podsumowując chodzi o wymianę oleju, filtra oleju, filtr powietrza, filtr, paliwa, filtr pyłkowy, klocki i tarcze hamulcowe, płyny eksploracyjne. Wymieniłem pęknięte poduszki pod amortyzatorami i to właściwie wszystkie wydatki jakie poniosłem. Samochód ma przejechane 51tys km i nie jest zbyt mocno eksploatowany. Co jeszcze mogę biorąc pod uwagę wiek i przebieg zmienić żeby spać spokojniej a „skodzianka” dalej służyła jak służy? Kiedy wymienić rozrząd (o ile ten model posiada rozrząd bo tego nie jestem pewny)?

    Pozdrawiam

  • Pozostaje już tylko jeździć.Rozrząd ma każde autko, tu masz łańcuch i z tego co wyczytałem niektórzy wymieniają go po 100kkm.Ja miałem kiedyś silnik 1,2 8v ale rozrządu nie ruszałem.
    Proponuję Ci tylko jeździć rozważnie z obrotami max do 3000-3500 obr/min bo te silniki nie lubią wysokich obrotów.Możesz mieć przez to problemy.Poza tym chyba to wszystko.

  • Dzięki, jeżdżę spokojnie i chyba trudno szaleć taką skodzianką 🙂 <!-- s:) --> Trzy cylindry na sporych obrotach trochę hałasują.