Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Fabia 1.9 SDI 2000r. dziwne "klekotanie" siln

Temat utworzony · 4 Posty · 1362 Wyświetlenia
  • Witam szanownych forumowiczów.
    Od niedawna posiadam Fabię 1.9 SDI 2000r. i zaczynam mieć z nią różne problemy... Nigdy wcześniej nie miałem auta z tego typu silnikiem i być może moje obawy są nieuzasadnione, ale do rzeczy:
    Gdy uruchamiam rano zimny silnik i zaczynam jechać to zauważam, że w przedziale obrotów 1000 - 1100 RPM silnik zaczyna bardzo dziwnie klekotać, tak jakby się mocno dławił, lub coś podobnie do spalania stukowego. Gdy przekroczę tą granicę obrotów silnik chodzi ładnie równo i nie ma się do czego przyczepić. Problemem jest właśnie ten zakres obrotów.
    Mam swojego Vaga, więc mogę na bieżąco wszystko sprawdzić, ale oprócz standardowego wariowania wspomagania i brakiem sygnału z zacisku DF alternatora nie zanotowałem żadnych innych błędów.
    Dodam jeszcze tylko, że gdy silnik już dobrze się rozgrzeje to już znacznie mniej słychać to klekotanie lub też ustępuje całkowicie. Wiadomo, że zimny diesel trochę głośniej chodzi, ale nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim w innych samochodach z silnikiem diesla. Zawsze silnik w innych autach chodzi równo w całym zakresie obrotów, a mój mocno się dławi... Próbowałem już lać paliwa typu V-Power, Verva itp, wymieniłem wszystkie filtry, dodawałem różnych uszlachetniaczy do paliwa, ale to nic niestety nie pomaga.
    Prosiłbym szanownych forumowiczów o sugestie, gdzie mogę szukać, co jeszcze sprawdzić i czemu się przyglądnąć. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj znów uda mi się podłączyć do Vaga i sprawdzić czy nie pojawiło się nic nowego.

  • Mam podobnie w swoim SDI ale nie przykładam do tego jakiejś specjalnej uwagi. Vag nie wskazuje u mnie żadnych błędów i jeżdżę tak już rok. To niby"dławienie się " trwa u mnie kilka sekund na zimnym silniku i tyle. Mnie to nie przeszkadza a pojazdowi chyba też nie bo coś bym miał w odczytach...

  • Na zimnym to u mnie też pracuje mało równo tzn trzyma obroty ale klekota, weług mnie normlany objaw na zimnym - jakby po rozgrzaniu było podobnie należałoby sie martwić.

  • No włąsnie mam te same objawy plus dochodzą wibracje silnika i skrzyni co sie dzieje prosze o pomoc